معرفی خدمات ساختمانی

ساختمان های ویلایی و آپارتمانی معمولا با گذشت زمان نیاز به تعمیر و بازسازی دارند، از این رو لازم است برای انجام خدمات ساختمانی مد نظر با افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه مشورت و هماهنگی های لازم صورت گیرد تا هر چه سریعتر مشکل بر طرف شود.
اما همیشه دلیل استفاده از خدمات ساختمانی لزوما تعمیر و ایراد داشتن نیست، در برخی موارد افراد برای تغییر در ساختمان خود و ایجاد فضایی جدید جهت کمک به روحیه و… بهتر میدانند در برخی بخش های ساختمان تغییراتی ایجاد کنند و متناسب با شرایط جدید محیط زیبا و جدیدی را برای خود رقم زنند.
معرفی برخی خدمات ساختمان پر کاربرد:
– نصب کاغذ دیواری
– نقاشی ساختمان
– نصب پارکت، لمینت
– بازسازی ساختمان
– تعمیر و برق کشی ساختمان
– سرویس آسانسور
– نصب و تعمیر دوربین مدار بسته

نصب کاغذ دیواری

برای پوشش دهی دیوارها امروزه برخی افراد کاغذ دیواری را جایگزین نقاشی ساختمان در نظر میگیرند و یکی از دلایلی که برای این انتخاب دارند آن است که انجام فرایند نصب کاغذ دیواری برای دیوارها سریعتر از نقاشی ساختمان صورت میپذیرد چرا که علاوه بر نقاشی مدت زمانی نیز لازم است تا رنگ ها بر روی دیوارها خشک شوند و نهایتا فضای مد نظر، آماده جهت استفاده و چیدمان وسایل واقع شود. البته موضوع انتخاب بین دو راه جهت پوشش دیوارها کاملا سلیقه ای است و هر دو امروزه کاملا رایج محسوب میشوند.
قبل از انجام فرایند نصب کاغذ دیواری لازم است که کاملا کارشناسان و نصابان متبحر در این زمینه دیوارها را بررسی نمایند و قبل از انجام کار در صورت بروز هر گونه ایرادی در دیوارها اعم از ترک و رطوبت ابتدا مشکل را به طور کامل بر طرف نمایند. و از طرفی در صورتی که دیوارها گچی باشند باید از قبل دیوارها را به اصلاح بتونه ماستیک نمایند تا کاملا مراحل زیرسازی به نحو احسنت انجام شود و آماده برای انجام مراحل نصب کاغذ دیواری باشند. در صورتی که مراحل زیرسازی به درستی صورت نگیرد کلیه هزینه هایی که برای کاغذ دیواری داشته اید اعم از هزینه خرید محصول و نصب از بین میرود.

نقاشی ساختمان

همان گونه که عنوان داشتیم افراد برحسب سلایق خود ممکن است کاغذ دیواری یا نقاشی و یا بصورت ترکیبی از هر دو، برای پوشش دهی دیوارهای فضای اطراف بهره گیرند.
اگر شما هم دوست دارید که به نحوی از نقاشی برای دیزاین دیوارهای خود در فضای نوع ساز و یا درجهت تغییر دکوراسیون برای ایجاد تحولی در روحیه استفاده نمایید، به شما برای داشتن این چنین انتخابی تبریک میگوییم. چرا که استفاده صحیح و بجا از رنگ ها میتواند تاثیر مثبتی در روند زندگی و روحیه افراد داشته باشد.
توصیه میشود برای فضاهای مسکونی در تمامی بخش ها( سالن پذیرایی، اتاق خواب هاو…) از طیف رنگ های روشن و سرد بیشتر استفاده داشته باشید و رنگ های گرم را در بخش های خیلی کم و بصورت ترکیبی با رنگ سفید در نظر بگیرید.
عوامل موثر در هزینه نقاشی ساختمان عبارتند از:
– نوع رنگ انتخابی( پلاستیک، روغنی، اکلریک و…)
– حق و زحمه نقاش
– نیاز یا عدم نیاز به زیر سازی

پیشنهاد میکنیم قبل از داشتن هرگونه هزینه ای، ابتدا از افراد متبحر در این زمینه بخواهید تا بازدیدی از محیط اطراف شما داشته باشند و دیوارها به طور کامل بررسی شوند تا اگر نیاز به زیرسازی و … بود انتخابی کاملا دقیق و به دور از هر گونه خسارتی را داشته باشید.

نصب پارکت و لمینت

نصب پارکت ها و لمینت ها به سبب آنکه اساس متریال بکار رفته در آن ها، چوب است یکسان هستند.
در سال های قبل، نصب پارکت و لمینت ها به وسیله چسب انجام میشد و نصابان محترم تایل ها را با چسب و با فشار به یکدیگر میچسباندند، که البته چنین روشی هم خالی از ایراد نبود چرا که در چنین مرحله که مرحله حساسی است ممکن است فشار وارده به تایل ها برای چسباندن انقدر زیاد باشد تا به مرور زمان موجب آسیب به کفپوش ها و شکستگی آن ها شود.
امروزه از روشی دیگر برای نصب پارکت و لمینت ها بهره میگیرند، به اینصورت که کفپوش ها به نحوی طراحی شده اند که بخشی را در خود به عنوان کلیک جای داده اند و نصابان به وسلیه کلیک ها تایل ها را به هم قفل میکنند و با این روش مشکلاتی که در مرحله چسباندن و آسیب احتمالی به تایل ها پیش میامد جلوگیری میشود.
قبل از نصب بهتر است:
– کف زمین بررسی شود و سطحی کاملا صاف در اختیار باشد از طرفی اگر نیاز به سمپاشی بود تمامی موارد مربوط به زیرسازی از قبل در نظر گرفته شود.
– بررسی رطوبت و دما محیط
معمولا مهمترین المان های تعیین کننده قیمت نصب پارکت و لمینت را نوع کفپوش و متراژ محیط مشخص میکند.

بازسازی ساختمان

همان گونه که مطلع هستید به مرور زمان مشکلاتی ناشی از فرسودگی برای ساختمان ها رخ میدهد که نیازمند ترمیم و بر طرف کردن ایرادات است. به چنین فرایندی که نهایتا منجر به افزایش طول عمر بناها میشود، بازسازی ساختمان میگویند.
البته همیشه افراد با هدف ترمیم تصمیم به بازسازی ندارند، در برخی موارد به منظور تغییر در دکوراسیون و ایجاد تحول سعی میکنند از طریق بازسازی فضایی زیبا و گرمتری را رقم زنند.
از طرفی بازسازی و دکوراسیون صحیح میتواند تصمیم هوشمندانه ای برای فضاهای کوچک رقم زند به نحوی که از این فضا بصورت بهینه و بهتری استفاده شود.
معمولا پارامترهایی که میتواند تعیین کننده هزینه بازسازی ساختمان و بناها به طور کل باشد عبارتند از:
– طول عمر بنا
– نوع متریال بکار رفته
– سبک فضا
– متراژ و مساحت محیط

سرویس آسانسور

این روزها با آپارتمانی شدن خانه ها، یکی از وسایل کاربردی و نسبتا ضروری آسانسورها هستند.
استفاده از آسانسورها همان گونه که کمک بسیار بالایی برای افراد در جهت جابجایی بین طبقات داشته از طرفی اگر به طور صحیح از آن استفاده نشود و دارای ایراداتی باشد، میتواند مشکلات و خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
از این رو این وسیله کاربردی به سبب آنکه مستقیما با جان انسان سر و کار دارد نیاز است افراد متخصص به صورت دوره ای آسانسورها را سرویس کرده و طبق چک لیست های مربوط به امنیت وسیله ایمنی آن را چک نمایند.
معمولا مواردی که در این سرویس های دوره ای مورد بررسی کارشناسان و متخصصان در این زمینه قرار میگیرد شامل: درب های طبقات، موتورخانه آسانسور، کابین و چاه آسانسور است که به لحاظ عملکردی و … چک میشوند.
شاید این دیدگاه در ذهن افراد شکل گیرد که این خدمات پر هزینه است، اما لازم است بدانید که اگر قطعات آسانسور به موقع تعمیر نشوند میتواند به سایر قطعات آسیب رسانده و از طرفی این مشکل میتواند ابعاد وسیع تری را در بر گیرد به نحوی که کل وسیله را درگیر کرده و دیگر قابل استفاده نباشد.
از طرفی همان گونه که در ابتدا عنوان داشتیم آسانسور با جان انسان ها در ارتباط است و اگر این سرویس به درستی و در زمان های مناسب صورت نگیرد میتواند خسارات جبران ناپذیر عظیمی را در پی داشته باشد. از این رو پیشنهاد میکنیم از سرویس دوره ای آسانسورهای ساختمان خود غافل نشوید و برای حفظ سلامتی خود و خانواده همراه آن را جدی بگیرید.

تعمیر و برق کشی ساختمان

همان گونه که میدانید برق و روشنایی امروزه به یکی از اساسی نیازهای بشر مبدل شده و در کنار کاربردی بودن اگر به درستی و به طور صحیح همراه با نکات ایمنی استفاده نشود خطراتی را نیز به همراه دارد و جز اساسی ترین خدمات ساختمان محسوب میشود. از این رو از شما درخواست داریم اگر بصورت تخصصی برق کاری و تعمیر آن را انجام نداده اید و متبحر در این زمینه نیستید به خاطر حفظ جان خود و افراد خانواده به هیچ عنوان ریسک نداشته باشید و کارهای مربوط به برق کشی و تعمیر آن را خودتان انجام ندهید.
هر گونه ایراد در کابل کشی، مسائل مربوط به اتصالات، نصب کلید و پریز و آیفون و یا تعمیر آن ها و… را حتما از کارشناسان ماهر برق کار درخواست نمایید تا ایرادات را به طور کاملا صحیح و بدون خطر بر طرف سازند.

نصب و تعمیر دوربین مداربسته

در دنیایی که عصر ارتباطات است، یکی از وسایلی که جز کاربردی ترین ابزارها در جهت ایمنی افراد برای تمامی فضاهای اداری، مسکونی و تجاری در نظر گرفته شده است، دوربین های مدار بسته هستند.
این دوربین ها به منظور بهبود امنیت، تمامی وقایع را با کیفیت مطلوب ضبط میکند تا در مواقع لزوم از آن ها استفاده شود. از طرفی دیگر این ابزار تا حدودی خاصیت بازدارندگی دارد و میتواند تا حدی از اتفاقات تلخ جلوگیری کند.
از این رو نصب و تعمیر دوربین مدار بسته این روزها، از جمله خدمات کاربردی ساختمان محسوب میشود.
دوربین ها بهتر است در محیطی نصب شوند،‌ که از رطوبت در امان مانده و فضاهای مهمی چون راه پله ها، پارکینگ، درب های ورودی، لابی و… بدون هیچ نقطه کور مهمی ثبت و ضبط شود.
معمولا ایرادات دوربین ها به تجهیزات و سیم کشی های آن مرتبط است.
از آنجایی که تعمیر و سرویس دوربین ها حساس هستند و از طرفی هزینه ای که بابت خرید دوربین ها در نظر گرفته شده است تقریبا بالاست، از این جهت بهتر است از کارشناسان متبحر برای تعمیر و سرویس این ابزار کمک بگیرید.