عناصر تاثیر گذار در دکوراسیون پذیرایی

همان گونه که مطلع هستید، سالن پذیرایی به سبب اینکه مهمترین نقطه در دید افراد است و میهمان ساعات بیشتری را در آن سپری میکنند از این رو از حساسیت بسیار خاصی در تک تک موارد از جمله دکوراسیون پذیرایی و… برخوردار است.
به طور کلی المان های اصلی و موثر تشکیل دهنده در دکوراسیون داخلی پذیرایی برای تمامی سبک های کلاسیک و مدرن عبارتند از:

-فرش
-مبل
-رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری
-کفپوش
-پرده
-نورپردازی
-المان های تزیینی چون آینه های دکوراتیو، آباژور، تابلو، گلدان های تزیینی و…

اصول دیزاین پذیرایی با متراژ کم

برای دلباز و بزرگ تر نشان دادن فضای اطرافتان میتوانید از المان هایی چون:
-رنگ
بهترین رنگ برای دیوار، کفپوش و مبل استفاده از رنگ های خنثی همچون کرم، سفید و… است.
البته برای جلوگیری از یک نواختی محیط اطرافتان میتوانید با المان های فرعی نظیر کوسن های مبل و… به فضای اطرافتان رنگ و گرما بدهید.

-نور پردازی
ابتدا به ساکن اولویت با نور طبیعی است، اگر فضای اطرافتان نورگیر خوبی باشد، بهتر است با انتخاب پرده هایی با بافت ظریف تر همچون پرده هایی از جنس حریر، تور و… از انعکاس نور برای بزرگتر جلوه دادن محیط پیرامون استفاده کنید.
در صورت نبود یا کمتر وجود داشتن نور میتوانید از نور پردازی های مصنوعی نیز در فضاهای درست به عنوان نور مخفی بهره گیرید، البته استفاده از المان هایی چون آویز، لوستر، آباژور در کنار این نور پردازی ها میتواند کمک بسزایی در جلوه گری بیشتر و بزرگتر دیده شدن سالن و دکوراسیون داخلی پذیرایی تان ایجاد نماید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی با کاغذ دیواری

دیوارها یکی از رکن های اصلی یک ساختمان بشمار میروند و زیبایی آن ها میتواند به خودی خود تاثیر شگرفی در دیزاین محیط اطراف داشته باشد.
از جمله المان های موثر در زیبا سازی دیوارها این روزها، کاغذ دیواری ها محسوب میشوند.
آنچه که بیشترین اهمیت را برای انتخاب نوع کاغذ دیواری دارد، متراژ سالن پذیرایی است.
در سالن های پذیرایی که ابعاد کوچکی دارند، بهتر است از طرح های ساده و محو با رنگ بندی های روشن کاغذ دیواری خود را انتخاب نمایید. البته باید گفت این محدودیت ها برای سالن های بزرگ صادق نیست و به اصطلاح دست شما باز است و به هر نحوی که دوست داشته باشید میتوانید سالن پذیرایی خود را دیزاین کنید. به عنوان نمونه در چنین فضایی میتوانید به صورت ترکیبی از کاغذ دیواری های سه بعدی و رولی و یا ترکیبی از کاغذ دیواری رولی را در کنار نقاشی برای زیبا سازی دیوارها در نظر گیرید‌.

آشنایی با اصول صحیح در دیزاین فرش

در گذشته، نوع دیزاین منازل به گونه ای بود که به سبب کمتر استفاده شدن از مبل، مرکز توجه ها بیشتر روی فرش ها بود، از این رو در چنین شرایطی تمام کف مفروش میشد اما امروزه در دیزاین مدرن به این دلیل که کفپوش ها به نوبه خود ار تنوع بسیاری برخوردار هستند برای آنکه زیبایی آن ها توسط مفروش شدن کامل کف، مخفی نشود بخش محدودی از کف را به فرش ها اختصاص میدهند.
اما به طور کل برای حفظ جایگاه فرش ایرانی و استفاده از آن در سبک مدرن همانند سابق، بهتر است برخی نکات را مد نظر قرار دهید:
اول اینکه تعداد فرش ها در سالن پذیرایی همان گونه که عنوان شد بهتر است محدود باشد و از مفروش ساختن فضا با چندین فرش کوچک اجتناب نمایید. دومین مورد رعایت فاصله بین فرش ها و دیوار است که هم از نمای کفپوش ها جلوگیری نشود و هم موجب دلباز تر شدن محیط اطراف خواهد شد.

تاثیر مبل در دکوراسیون پذیرایی

همان گونه که میدانید المانی چون مبل امروزه یکی از عناصر جدا نشدنی در دیزاین سالن های پذیرایی به شمار میاید.
انتخاب یک مبل متناسب با محیط پیرامون میتواند تاثیر شگرفی در زیبایی فضای منزل شما داشته باشد. برای سالن پذیرایی با سبک کلاسیک معمولا انتخاب مبل های سلطنتی به سبب نوع طراحی خاصی که دارد مناسب برای فضای کلاسیک با متراژ بالاست که به خوبی بتواند طرح ویژه آن را به نمایش گذارد.
در سبک های مدرن استفاده از مبل های ساده با رنگ بندی های روشن میتواند انتخاب مناسبی را رقم زند. البته برای فضاهایی که سالن پذیرایی با نشیمن ادغام شده استفاده از مبل های که طراحی آن ها ترکیبی از سلطنتی و راحتی باشد میتواند انتخاب درستی را به فراخور شرایط محیط به وجود آورد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی با کفپوش

معمولا هر زمان که سخن از دیزاین یک فضا به میان آید شاید کفپوش ها جز اولین المان هایی که در ذهن قرار میگیرند نباشند. اما باید این موضوع را در نظر گیریم که به سبب اینکه کف خانه محل قرار گیری وسایل و جایگاه آن هاست، از این رو روی زیبایی بصری محیط اطراف و تاثیری که بر روی روحیه افراد دارد نقش بسزایی را به خود اختصاص میدهد. حال که در این بخش در رابطه با دکوراسیون داخلی پذیرایی صحبت میکنیم و از نقش کفپوش ها در دیزاین به خوبی آگاهی یافتیم، این نکته را هم مد نظر قرار دهید که فرایند تغییر کفپوش ها فرایندی زمان بر، با هزینه و سختی های مختص به خود است از این رو هر لحظه که ما اراده کنیم این امکان میسر نیست تا کفپوش ها را تغییر دهیم به همین دلیل خوب است قبل از قطعی شدن انتخاب محصول، با این دید که قرار است سالیان سال از این کفپوش استفاده کنیم تمام جنبه های آن را مورد بررسی قرار داده و بعد محصول را به مرحله سفارش برسانید. از جمله کفپوش های رایج در این روزها پارکت و لمینت ها هستند که در طرح ها و رنگبندی های متنوع وارد بازار شده اند البته لمینت ها به سبب قیمت مناسب تر و قابلیت کلیک شدنی که دارند به نحوی نمونه های بروز پارکت ها محسوب میشوند از این رو برای دکوراسیون داخلی پذیرایی و بخش کف میتوانید متناسب با شرایط محیط و سلیقه تان از طریق مراجعه به مجموعه شهر کاغذ دیواری لمینت مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

تاثیر پرده روی دکوراسیون داخلی پذیرایی

معمولا پرده ها به سبب مرکز توجه بودن به یکی از عناصر با اهمیت در تغییر و دیزاین سالن های پذیرایی محسوب میشوند. از آن جایی که المان هایی چون رنگ، مدل و جنس پارچه ظاهر این محصول را تشکیل داده اند‌. معمولا برای انتخاب این فاکتور ها، نکته قابل توجه همسو بودن این المان ها با سبک دیزاین سالن پذیرایی است. برای محیط پذیرایی با سبک کلاسیک معمولا از پرده های دو یا سه لایه به همراه والان و کتیبه در نظر گرفته شده و لایه زیری معمولا از پارچه هایی با جنس حریر، گیپور و… انتخاب میشوند. بیشترین طیف رنگی پر طرفدار در چنین شرایطی قهوه ای، بژ، شکلاتی، طلایی، نقره ای و… است. در سالن هایی با سبک مدرن معمولا از مدل هایی ساده در رنگبندی هایی روشن که القا کننده حس آرامش در عین سادگی است مد نظر قرار گرفته میشوند.

نور پردازی در دیزاین سالن پذیرایی

تاثیر نور در تمامی زمینه ها به خصوص در دیزاین واضح و آشکار است. نور پردازی صحیح و اصولی موجب میشود تا تک تک المان های محیط از کوچک تا بزرگ به خوبی جلوه گری درستی را فراهم آورند از این رو پیشنهاد میشود از این المان به هیچ عنوان در دیزاین سالن پذیرایی غافل نشوید. همان گونه که مطلع هستید به طور کل نور پردازی طبیعی‌ یکی از بهترین نورهاست و علاوه بر روشنایی تاثیر شگرفی بر روی سلامتی افراد دارد. اما پیشنهاد ما به گونه ای است که در کنار نور طبیعی از نور پردازی های مصنوعی نیز بهره گیرید. استفاده از لوسترهای شیک در کنار نورهای مخفی در سقف به نحوی که چشم را اذیت نکند، استفاده از آباژورهای زیبا در سالن پذیرایی میتواند زیبایی منحصر به فردی را برای محیط شما به ارمغان آورد و از طرفی همان گونه که عنوان داشتیم تمامی المان ها در دیزاین از پرده، مبل، کاغذ دیواری، کفپوش ها تا عناصر تزیینی همچون آینه های دکوراتیو، مجسمه، تابلوها و… با این نور پردازی درخشان تر دیده میشوند و نهایتا موجب شده تا فضای پذیرایی منزل شما به خوبی دیزاین شده و دکوراسیون داخلی پذیرایی ویژه ای را رقم زند.

اثرات نقاشی ساختمان در دیزاین پذیرایی

همان گونه که اطلاع دارید رنگ آمیزی و روح دادن به هر المان کوچک تا بزرگی تاثیر شگرفی در زیبایی آن عنصر به وجود میاورد از این رو نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی دیوارها یکی از المان های موثر در دیزاین محیط به ویژه سالن پذیرایی به شمار میاید. این روح دادن به دیوارها میتواند به تنهایی با نقاشی و رنگ آمیزی و یا تلفیقی از کاغذ دیواری و رنگ همراه باشد. معمولا در گذشته به ویژه در سبک های کلاسیک تم رنگی در نظر گرفته شده برای سالن پذیرایی از تناژ رنگی روشن همانند کرم، استخونی و… بوده اما امروزه اکثرا افراد فضای اطراف خود را با سبک مدرن دیزاین میکنند از این رو استفاده از سایر رنگ ها مانند رنگ های روشن و تیره بصورت تلفیقی و حتی تک، رنگ های گرمی چون قرمز و…، تناژ سردی همچون آبی و سبز در کنار رنگ طوسی جایگاه ویژه ای در این گونه سبک برای دکوراسیون داخلی پذیرایی به خود اختصاص داده اند. اغلب در چنین محیطی تناژ متفاوتی از رنگ طوسی میتوانند وارد رقابت با رنگ های روشنی همچون کرم و… شوند. پیشنهاد میکنیم سایر وسایل همانند مبل، پرده و… را هماهنگ با رنگ دیوارها مد نظر قرار دهید تا حس آرامش و نظم بیشتری را از سالن پذیرایی دریافت نمایید.

نقش المان های دکوری در پذیرایی

استفاده از المان های ریز و درشت دکوری از دیرباز تا کنون موجب شده تا فضای اطراف شما از یکنواختی و حالت کسالت بار خارج شود. گسترش تکنولوژی و گذشت زمان موجب تغییر و تنوع در تک تک المان ها و به طور خاص در زمینه دکوراسیون داخلی پذیرایی شده؛ از این رو تمامی عناصر دکوری، این روزها در رنگبندی و طرح های متنوع مطابق با سبک های کلاسیک و مدرن قابلیت همخوانی با هر گونه سلیقه ای را فراهم آورده اند. آنچه که اهمیت بالایی در این خصوص دارد آن است که از این المان ها به جا و مطابق با متراژ محیط سالن پذیرایی بهره گیرید و از شلوغ شدن بیش از حد فضا جلوگیری کرده تا هر یک از این عناصر قابلیت تزیینی و زیبایی خود را به خوبی به نمایش قرار دهند‌‌. به طور کل امروزه استفاده از آینه های دکوراتیو، سقف های پیش ساخته، آباژورهای شیک، مجسمه و گلدان های زیبا و انواع تابلوهای نقاشی و فرش با شکوه میتواند با استفاده به جا به خوبی موجب زیباتر شدن هر چه تمام تر فضای پذیرایی شما شوند‌. شما هم وطنان گرامی با تک تک المان های اعلام شده میتوانید دکوراسیون داخلی  پذیرایی زیبایی را فراهم نمایید.