ارائه انواع سرویس خواب

این روزها ارکان اصلی سرویس خواب ها عبارتند از:
– تخت خواب
– میز آرایشی و آینه
– پاتختی
– کمد
دیگر مورد تکمیل کننده:
– پاف یا مبل راحتی

انواع سرویس خواب:
– سرویس خواب برای بزرگسالان
– سرویس خواب نوزاد
– سرویس خواب عروس
– سرویس خواب کودک

در ادامه چندین مدل سرویس خواب را مشاهده میکنید:


سرویس خواب نوزاد

همان گونه که میدانید یکی از پایه ترین المان های سیسمونی یک نوزاد را سرویس خواب تشکیل میدهد.
سرویس خواب نوزاد معمولا شامل:
– تخت خواب
– ویترین
– کمد لباس
و در برخی مواقع علاوه بر موارد بالا این سرویس حالت کامل تری به خود میگیرد و ست پتو، ملحفه و بالش در کنار گهواره را در خود جای میدهد.
معمولا پدر و مادرها به سبب ذوقی که برای به دنیا آمدن نوزاد خود دارند سعی میکنند همه وسایل اتاق را در زیباترین حالت خود انتخاب کنند اما در کنار این زیبایی نباید از اهمیت جنس و کیفیت در ساخت محصول غافل شوید چرا که بخش مهمی از امنیت فرزند شما وابسته به آن هاست پس به خوبی به عنوان مثال از کیفیت تخت خواب و دیگر موارد اطمینان حاصل و بعد خرید خود را قطعی کنید.
معمولا رنگ بندی در نظر گرفته شده برای سرویس خواب نوزاد دختر، ترکیبی از سفید همراه با یکی از رنگ ها گرمی چون صورتی، سرخابی، بنفش و قرمز است و برای نوزاد پسر ترکیب رنگ سفید با قهوه ای، آبی و سبز میتواند انتخاب زیبایی را رقم زند.
البته پیشنهاد میکنیم به طور کلی برای دیزاین اتاق خواب نوزادتان از کاغذ دیواری یا نقاشی اتاق تا سرویس خواب و… از رنگ خنثی چون طوسی روشن در صورتی که با سلیقه شما هماهنگ بود براحتی عبور نکنید چرا که این رنگ در کنار خنثی بودن براحتی با سایر رنگ ها ست شده و جلوه زیبایی را برای فضای شما به ارمغان میاورد.

سرویسهای خواب نوزاد آبی رنگ

سرویسهای خواب کوچک نوزاد آبی

سرویس های خواب نوزاد صورتی


سرویس خواب بزرگسال

سرویس خواب برای بزرگسال معمولا تشکیل شده از تخت خواب، میز آرایشی، یک پاتختی، و در برخی موارد میز مطالعه، کتابخانه و کمد لباس.
همان گونه که مطلع هستید تخت خواب های بزرگسال برای دونفر و یک نفر ارائه میشوند.
عرض تخت خواب های تک نفره معمولا با عرض ۹۰ و ۱۲۰ طراحی میشوند.
چون این سرویس خواب برای بزرگسال طراحی میشود در صورتی که با سلایق شما هماهنگی داشته باشد میتوانید رنگ بندی را از تناژ رنگ های خنثی در نظر داشته باشید و برای جلوگیری از یکنواختی فضا میتوانید اکسسوری ها و المان های دیگر همچون روتختی کوسن ها و… رو تخت را از رنگ های گرم و متفاوت انتخاب کنید.
این روزها بیشترین متریال مورد استفاده برای طراحی سرویس خواب بزرگسالان از جنس ام دی اف مرغوب هستند.

سرویس های خواب بزرگسال قهوه ای روشن

سرویس خوابهای بزرگسال قهوه ای تیره

سرویسهای خواب  بزرگسال طوسی فیلی

سرویس خوابهای بزرگسال تیره

سرویس های خواب بزرگسال با تناژ تیره

سرویسهای خواب بزرگسال رنگ تیره


سرویس خواب عروس

در طراحی دکوراسیون‌ منزل یک عروس، اتاق خواب هم به اندازه سالن پذیرایی و دیگر بخش ها از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین علاوه بر کیفیت توجه به زیبایی و رنگبندی در چنین فضایی مهمترین رکن بشمار میرود.
اینکه سبک طراحی اتاق خواب و انتخاب سرویس خواب را کلاسیک در نظر بگیرید یا مدرن کاملا بستگی به طراحی کلی منزل و توجه به سلایق خودتان دارد.
معمولا سرویس خوابهای عروس با طراحی کلاسیک کاملا جلوه گر فضایی مجلل و با شکوه هستند و تم رنگی استفاده شده در طراحی این سرویس ها، رنگ هایی همچون طلایی که القا کننده چنین‌ حس هایی باشند.
سرویس خوابهای عروس با سبک مدرن که امروزه طرفداران زیادی دارند کاملا ساده طراحی شده و از رنگ های ترکیبی و معمولا روشن و خنثی در آن استفاده میشود.
معمولا اجزای تشکیل دهنده اصلی سرویس خوابهای عروس عبارتند از:
– تخت خواب
– آینه
– میز آرایشی
– صندلی
– پاتختی
دیگر المان های که بسته به شرایط محیط میتوان سفارش داد:
– پاف
– کمد (چون امروزه اغلب اتاق خواب ها کمد دیواری دارند برخی افراد از سفارش آن صرف نظر میکنند).

سرویس های خواب عروس دایره ای

سرویس های خواب عروس سفید مشکی

سرویسهای خواب عروس سفید طوسی

سرویس خوابهای عروس کلاسیک

سرویسهای خواب عروس نخودی

سرویسهای خواب عروس خردلی


سرویس خواب نوجوان

معمولا نوجوانان در این سنین به سبب آنکه در مرحله سنی حساس تری هستند بهتر است توجه به علایق و نظرات آن ها بیش از بیش مورد توجه قرار گیرد و از طرفی به سبب آن که در سنین رشد هستند پیشنهاد میکنیم دیزاین اتاق خواب و به خصوص انتخاب سرویس خواب با نظرخودشان و در عین حال با بررسی کیفیت و استحکام وسایل صورت گیرد. معمولا طرح های سرویس خوابهای نوجوانان کمی فانتزی تر از طرح های مختص به بزرگسالان است اما چون این سنین مرزی بین کودکی و بزرگسالی است اگر در نظر دارید که برای سرویس خواب در سال های بعد هزینه مجددی نداشته باشید در صورتی که سلیقه فرزندتان را نیز مد نظر قرار میدهید میتوانید از طرح ها و سبک هایی محصول خود را انتخاب کنید که برای سنین جوانی نیز مناسب واقع شود.
سرویس خواب نوجوان همانند سایر سرویس خوابها در سبک های مدرن و کلاسیک طراحی میشوند، درست است که امروزه بیشتر سلیقه های نوجوانان برای دیزاین اتاق خوابشان انتخاب محیطی مدرن و اسپرت است اما برخی از آن ها ترجیح میدهند فضای اتاقشان کاملا با شکوه دیده شود از این رو انتخاب آنان احتمالا سرویس خواب های کلاسیک میباشد.
اجزای تشکیل دهنده سرویسهای خواب یک نوجوان معمولا:
– تخت خواب
– میز مطالعه
– کمد
– ویترین
– کتابخانه
– پاتختی
– میز آینه و صندلی است.
که البته با توجه به متراژ فضا، نیازمندی و عدم آن و سلیقه نوجوان شما میتواند برخی موارد از این لیست کسر شود.

سرویس های خواب نوجوان قهوه ای روشن

سرویسهای خواب نوجوان سفید

سرویس های خواب نوجوان قهوه ای کرم


سرویس خوابهای مدرن

این روزها سبک مدرن و مینیمال برای دکوراسیون منزل بیش از سبک کلاسیک مورد اقبال واقع میشود.
زمانی که منزل شما با سبک مدرن دیزاین میشود از این رو انتظار میرود سرویس خواب در نظر گرفته شده برای اتاق خواب ها نیز با همین سبک انتخاب شود تا هماهنگی و یکپارچگی در دیزاین کلی منزل حاکم باشد.
سرویس خواب های مدرن معمولا ساده و بی آلایش طراحی میشوند و همین سادگی القا کننده حس آرامش به افراد است که مهمترین المان در طراحی اتاق خواب است.
در انتخاب این سرویس خوابها متناسب بودن رنگ با دیگر المان های اتاق، اندازه آن ها با متراژ اتاق خواب دقت کنید و متناسب با شرایط محیط اطراف خود وسایل را انتخاب نمایید.

سرویسهای خواب مدرن طوسی

سرویس های خواب مدرن قهوه ای تیره

سرویسهای خواب مدرن خاکی

سرویسهای خواب مدرن طوسی تیره

سرویس های خواب مدرن با طرح چوب

سرویس های خواب مدرن خاکستری


سرویس خوابهای جدید

جدیدترین سرویس خواب ها، معمولا از جنس چوب و mdf طراحی و تولید میشوند.
طرح های سرویس خواب جدید بیشتر ساده و نهایتا مدل هایی همچون، خطوط هندسی صاف را در خود جای داده اند.
رنگ بندی این سرویس ها، معمولا بصورت ترکیبی از رنگ های روشن و تیره، رنگ های گرم یا سرد همراه با تناژ رنگی خنثی مورد انتخاب قرار میگیرند.
قیمت سرویس های خواب با طراحی جدید معمولا به کیفیت و متریال بکار رفته در محصول و همچنین سبک طراحی آن وابسته است.
دقت داشته باشید که برای انتخاب تخت خواب قبل از آنکه شیفته طرح و رنگ محصول شوید به اندازه (طول و عرض آن) و متناسب با قد و وزن فردی که میخواهد از این تخت استفاده کند توجه داشته باشد.

سرویسهای خواب جدید

سرویسهای خواب جدید قهوه ای

سرویس خوابهای جدید قهوه ای تیره

سرویس های خواب جدید طوسی تیره

سرویسهای خواب جدید سورمه ای تیره

سرویس های خواب جدید کرم


سرویس خوابهای اسپرت

سرویس خوابهای اسپرت بدون تزیینات اضافه و بیشتر در کمال سادگی از مصنوعات چوبی با کیفیت، همچون mdf تهیه و در فضاهایی با سبک مدرن مورد استفاده واقع میشود.
این محصولات به سبب سادگی که به نسبت سرویس های سلطنتی دارند مناسب برای محیط های آپارتمانی هستند که این روزها اکثر افراد در چنین فضاهایی با متراژ پایین( عکس خانه های ویلایی) زندگی میکنند و نیازمند آن هستند که وسایلی انتخاب کنند تا از شلوغی محیط بکاهد.
از مزیت این محصولات میتوان به سرعت در پاک کنندگی، راحتی در حمل و نقل و طول عمر بالاتر به نسبت رقیب خود اشاره داشت.
از طرفی هزینه سرویسهای خواب اسپرت به نسبت سلطنتی به سبب آنکه منبت و کار دست در طراحی این محصولات لحاظ نشده است مرقون به صرفه تر هستند.
نهایت تزییناتی که این روزها برای سرویس خوابهای اسپرت در نظر گرفته میشود لمسه کاری و کمی چرم آن هم بصورت محدود در المان هایی چون تاج تخت خواب.

ست خواب اسپرت قهوه ای

ست خواب اسپرت کرم

ست خواب اسپرت قرمز

ست خواب اسپرت صورتی

ست خواب اسپرت نخودی

ست خواب اسپرت فیلی


سرویسهای خواب ترک

امروزه سرویس خوابهای ترک به سبب تنوع در طرح و رنگی که دارند، مورد استقبال زوج های جوان واقع میشود. این سرویس ها در هر دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و تولید میشوند و میتواند برای تمامی فضاها با هر سبکی مورد استفاده واقع شود.
این محصول که ساخت کشور ترکیه است همانند سایر محصولات رقبای خود شامل تخت خواب، پاتختی، آینه و میز آرایشی، صندلی، کمد لباس، پاف هستند که شما با توجه به شرایط فضای خود میتوانید هر کدام را که مد نظر دارید از این بین انتخاب کنید.
البته که از لحاظ هزینه، میتوان گفت این سرویس ها کمی به نسبت نمونه های ایرانی خود از قیمت بالاتری برخوردار هستند و از جهت دوام، متریال این سرویس ها کیفیت مطلوبی را در خود جای داده اند.
در صورتی که تصمیم دارید در سرویس خواب خود پاتختی را لحاظ کنید، پیشنهاد میکنیم طرح هایی که شامل کشو هستند را برگزینید تا بتوانید از فضای موجود برای جای دادن وسایل خود بهره مند شوید.

ست خواب ترک قهوه ای روشن

ست خواب ترک جدید

ست خواب جدید ترک

سرویس های خواب ترک نوک مدادی

سرویس های خواب ترک بچگانه

سرویس خواب ترک ساده


سرویسهای خواب سفید

از لحاظ روانشناسی سفید نمادی از قداست و پاکی است.
این رنگ به سبب خنثی بودن و قابلیتی که در ست شدن با تمام رنگ ها دارد براحتی برای تمامی فضاهای مسکونی، تجاری و اداری با هر سبکی قابل استفاده است. تخت خواب های سفید ارائه شده در مدل های اسپرت و سلطنتی مناسب برای همه فضاها و با هر گونه شرایط خاصی که ممکن است در خود جای داده باشند. تخت خوابی با این رنگ محصولی کاملا بدون ریسک تلقی میشود و براحتی دست شما را برای انتخاب سایر وسایل اتاق خواب با هر طیف رنگی باز میگذارد. اما پیشنهاد میکنیم برای جلوگیری از یکنواختی فضا در صورتی که سلیقه شما هم پوشش داده میشود، در کنار رنگ سفیدی که برای تخت خواب در نظر دارید، رنگبندی سایر المان های اتاق خواب همچون پرده، فرش و… را از تناژ رنگ های گرم و نه جیغ استفاده نمایید.
همان گونه که مطلع هستید رنگ های روشن مناسب ترین رنگبندی برای فضاهای کوچک میباشند پس اگر اتاق خواب شما از متراژ پایینی برخوردار است، سرویس خواب سفید انتخاب هوشمندانه برای چنین محیطی تلقی میشود.

سرویس های خواب سفید ساده

سرویس خواب سفید کلاسیک

سرویس های خواب سفید اسپرت

سرویسهای خواب ساده سفید 

سرویسهای خواب سفید بزرگ

سرویسهای خواب اسپرت سفید


تاثیر سرویس خوابها در دیزاین

آرامش و سلامتی مهمترین فاکتورهایی هستند که تمامی انسان ها در طول زندگی باید بدان توجه نمایند. این روزها بی خوابی یکی از موانع در از بین رفتن این فاکتورها یشمار میرود. مسلما استرس و فشارهای روحی و روانی موجب بی خوابی و نهایتا ضرر رساندن به سلامتی افراد است، از این رو انتخاب یک تخت خواب مناسب و با دوام تاثیر زیادی در داشتن یک خواب با کیفیت دارد.
اتاق خواب ها یکی از بخش های مهم در دیزاین بشمار میروند از طرفی در قلب اتاقها، سرویس خوابها واقع شده و به سبب آنکه مرکز توجه میباشد تاثیر بسزایی از لحاظ رنگبندی، سبک، مدل بر روی دکوراسیون داخلی خانه دارد.
معمولا المان های مهم در انتخاب سرویس خواب: رنگبندی، توجه به علایق شخص، هماهنگی با سبک و سایر وسایل اتاق خواب میباشد.
با توجه به توضیحات ارائه شده دریافتیم که این محصول به تنهایی تا چه حد میتواند بر روی روحیه، سلامتی و از طرفی درخشش فضا تاثیر گذار واقع شود پس باید سعی کنیم تا حد امکان تمامی جوانب را برای انتخاب بهترین محصول در نظر بگیریم.


نمونه ای از تخت خواب ها


10 طرح زیبای سرویس خواب

15 طرح پیشنهادی سرویس خواب برای بزرگسال

سرویس خوابها با طرح پیشنهادی اول

سرویس های خواب طرح پیشنهادی دوم

سرویسهای خواب طرح پیشنهادی سوم

سرویسهای خواب طرح پیشنهادی چهارم

سرویس خوابها با طرح پیشنهادی پنجم

سرویسهای خواب طرح پیشنهادی ششم

سرویس های خواب طرح پیشنهادی هفتم

سرویس خوابهایی با طرح پیشنهادی هشتم

سرویس های خواب طرح پیشنهادی نهم