تاثیرات لوازم دکوری بر دیزاین

لوازم دکوری یکی از المان های جذاب جهت دیزاین و دکوراسیون داخلی برای اکثریت افراد به حساب میاید.
اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تصمیم به ایجاد تغییری در فضای اطرافتان دارید و در کنار این تغییر تمایل دارید هزینه زیادی را این کار برایتان در بر نداشته باشد، پیشنهاد ما اهالی مجموعه آرین آرایه به شما آن است که با استفاده از یک اکسسوری زیبا و قیمت مناسب از لوازم های دکوری میتوانید به راحتی و با هزینه ای کاملا مرقون به صرفه تغییر را در اطرافتان احساس نمایید.
از جمله لوازم دکوری های موجود در مجموعه آرین آرایه میتوان به آینه دکوراتیو، تابلو و تخته شاسی های کاپریس، کاشی های استیل اشاره داشت که در ادامه با جزییات در رابطه با هریک صحبت خواهیم کرد.

آینه های دکوراتیو

یکی از لوازم دکوری که این روزها بسیار مورد اقبال واقع شده است، آینه دکوراتیوها هستند.
این المان علاوه بر زیبایی به سبب بازتاب نور و انعکاس نور موجب روشن تر شدن فضا میشود.
از این گونه آینه ها به خصوص برای فضاهای کوچک میتوانید به عنوان دیوارپوش استفاده کنید، به نحوی که پوشش یک دیوار کامل را از آینه های دکوراتیو در نظر بگیرید، با انتخاب این آینه ها برای پوشش دیوارها زیبایی را برای فضای اطرافتان به ارمغان میاورید و به دیزاین فضا کمک میکنید و هم خطای چشمی که به واسطه استفاده از آینه ایجاد میشود موجب بزرگتر نشان دادن فضا خواهد شد.
از طرفی همان طور که در ابتدای توضیحات عنوان شد، انعکاس نور از طریق آینه موجب دل باز تر شدن و نورگیر شدن فضا میشود.

تابلو و تخته شاسی

همان طور که در ابتدا توضیح دادیم تابلو و تخته شاسی یکی از المان های بسیار تاثیرگذار از لوازم دکوری با هزینه مناسب جهت زیباسازی و دکوراسیون فضاهای اداری، تجاری و مسکونی است. تابلو و تخته شاسی های کاپریس در انواع طرح ها با متنوع ترین سبک و طیف رنگی جذاب در اندازه های متفاوت افقی و عمودی برای تمامی سلایق قابل ارائه میباشند.
تابلوهای عمودی برای دیوارهای کوتاه مناسب تر هستند چرا که موجب بلندتر دیده شدن دیوار میشود.
بهتر است تابلوها نزدیک به هالوژن ها و چراغ ها باشد چرا که تاثیر نور زیبایی تابلوها رو دو چندان میکند. اگر تصمیم دارید چندین تابلو را با رنگ ها متنوع در یک دیوار نصب کنید پیشنهاد میکنیم تابلو رنگ روشن را بالاتر رنگ تیره قرار دهید.
طرح های مدرن تابلوها معمولا به لحاظ رنگی کاملا متناسب با رنگ دکوراسیون و هماهنگ با آن ها انتخاب میشود و تضاد رنگی در چنین سبک از تابلوهایی جلوه مناسبی را ایجاد نخواهد کرد.
در انتها باید دانست که به طور کل برای انتخاب یک تابلو کاربردی و متناسب توجه به سه مورد کاملا ضروری است:
اولین مورد، طرح تابلوها: که بهتر است متناسب با سبک فضا انتخاب شود، به عنوان مثال برای فضاهای مدرن انتخاب طرح های هندسی، فضاهای کلاسیک طرح های فاخر ازجمله پرتره و… انتخاب مناسبی است.
مورد دوم، قاب تابلو: باید بدانیم توجه به تابلو صرفا معطوف به طرح نیست و شامل تمام اجزای آن من جمله قاب آن هم میشود. برای تابلوهای مدرن؛ معمولا قاب هایی کاملا ساده متناسب ترهستند.
و در نهایت سومین المان، همان طور که اشاره شد اندازه تابلو است که باید متناسب با اندازه دیوار در نظر گرفته شود.

کاشی های استیل

یکی از جلوه گر ترین لوازم دکوری کاشی های استیل محسوب میشوند که به نحوی علاوه بر پوشش دهی کمکی در جهت بهبود دیزاین فضا دارند. این نوع کاشی ها در آشپزخانه به ویژه بین کابینت ها بیشترین استفاده را دارد از این رو به کاشی های بین کابینتی نیز مشهور است. دیگر فضاهای مورد استفاده از این کاشی ها برای پوشش دهی آسانسور، لابی ساختمان ها، حمام و سرویی بهداشتی و استخرها مورد استفاده قرار میگیرد. نوع طراحی این کاشی ها به سبب براق بودن و انعکاس نوری که دارند زیبایی خیره کننده ای را از خود ارائه میدهند و به سبب همین ویژگی استفاده از این پوشش به ویژه برای فضاهای کوچک و کم نور میتواند انتخاب هوشمندانه ای باشد. این محصول کاملا ضد خط و خش، مقاوم در برابر هر گونه رطوبت و آلودگی است. اینچنین کاشی های به راحتی نصب میشوند و با تنوع رنگی مناسبی که دارند این روزها طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند.