وظیفه اصلی پردهها در تک تک محیط ها؟

پرده همانند کاغذ دیواری از اصلی ترین اجزای دکوراسیون داخلی  است.

پرده یکی از اجزای دکوراسیون است که علاوه بر کاربردی بودن، نقش زیبایی هم دارد. کار اصلی آن تنظیم نور طبیعی فضای داخلی شماست ولی امروز نقش تزئینی آن در حال پر رنگتر شدن است.

فضای مورد استفاده این محصول؟

این محصول برای فضاهای مختلف داخلی و در سبک های مختلف وجود دارد:

 • پردههای پذیرایی
 • پردههای اتاق خواب
 • پردههای اتاق کودک
 • پردههای آشپزخانه
 • پردههای اداری

انواع پرده بر اساس سبک و جنس:

 • لوردراپه
 •  سیلوئت
 • زبرا
 • پرده شید
 • کرکره
 •  پانچی
 • پردههای پارچه ای والان دار

 مناسب پذیرایی


پردههای مناسب پذیرایی در سبک های کلاسیک معمولا از جنس پارچه هایی ضخیم همراه با والان به نحوی که از چوب پرده تا کف در نظر گرفته میشود. این پردهها به سبب جنس ضخیمی که دارند مانع از نفوذ نور آفتاب به درون خانه میشوند.
از دیگر پردههای در نظر گرفته شده برای پذیرایی که به نسبت پرده های مجلسی از جنس سبک تر برخوردار هستند پرده های حریر میباشند و معمولا بر خلاف پرده هایی که در ابتدا در رابطه با آن ها صحبت کردیم طراحی ساده تری را به خود اختصاص داده و ابزارهای کمتری را در ظاهر خود ارائه میدهند.

 مناسب آشپزخانه


این بستگی به سلیقه شما دارد که پرده های در نظر گرفته برای آشپزخانه را طرح دار یا ساده انتخاب نمایید. از طرفی از مهترین المان انتخاب این محصول جنس پارچه است به نحوی که براحتی قابل شستشو باشد بخصوص در محیطی چون آشپزخانه که سرشار از چربی است. از طرفی در انتخاب پرده برای هر فضایی در نظر گرفتن رنگ مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
پردههای آشپزخانه که این روزها بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده اند و مناسب برای فضاهای مدرن محسوب میشوند شامل پردههای زبرا و شید میباشند.

مناسب اتاق خواب


پردههای مربوط به اتاق خواب معمولا از پارچه هایی نازک و سبک تهیه میشوند. از طرفی همانند سایر المان ها در دیزاین این سبک فضاست که مشخص میکند المان مورد نظر با چه طرح و جزییاتی در نظر گرفته شود.
اگر سلیقه شما به گونه ای است که ترجیح میدهید فضای اتاق خواب لوکس باشد و از طرفی اتاق خواب به محیطی کم نور تبدیل نگردد میتوانید از دو مدل پارچه یکی نازک و دیگری ضخیم استفاده نمایید.
به طور کل چون اتاق خواب فضایی برای آرامش و استراحت است هر قدر که سعی نمایید از طرح های ساده تر و رنگ هایی آرامش بخش تر برای انتخاب این محصول در نظر داشته باشید بهتر میتوانید در چنین فضایی حس آرامش را دریابید.

مناسب اتاق کودک


دیزاین مناسب و انتخاب تک تک المان های آن میتواند تاثیر بسزایی روی روحیه تمامی افراد به ویژه کودکان داشته باشد، به خصوص انتخاب طرح و رنگ مدل پرده برای اتاق خواب کودک صرفا نقش یک پرده را بازی نخواهد کرد بلکه میتواند به نوبه خود تصویر سازی ذهنی از محیط پیرامون برای فرزند شما رقم زند.
اینکه تصمیم داشته باشید پردههای اتاق خواب کودکان را ساده یا طرح دار انتخاب نمایید کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. اما همان گونه که مطلع هستید در انتخاب رنگ و طرح یکی از عوامل تاثیر گذار جنسیت فرزند است، معمولا دختر بچه ها از رنگ هایی چون صورتی، بفش، نارنجی استقبال دارند و پسر بچه ها از رنگ هایی همانند سبز، لیمویی و آبی  بیشتر مورد پسندشان واقع میشود‌.

مناسب اداری


انتخاب پرده ای مناسب میتواند به وضوح تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای اطراف داشته باشد. معمولا پردههای اداری، با طرح های ساده و در رنگبندی های ملایم طراحی و تهیه میشوند. از جمله پردههای مناسب برای چنین محیط هایی میتوان به پردههای شید، زبرا، لوردراپه اشاره داشت. در انتخاب پردههای اداری بهتر است قابلیت شستشو و تنظیم نور، متناسب بودن سبک و رنگبندی با سایر المان های محیط را مد نظر قرار دهید. نهایتا داشتن انتخابی مناسب برای پردهها علاوه بر ایجاد فضایی زیبا میتواند تاثیر گذاری مناسبی بر روحیه کارمندان و سرانجام بالا رفتن کیفیت در وظایف کاری محول شده به آنان را رقم زند.