خرید جدید ترین مدل پرده آشپزخانه

امروزه در خانه ها به سبب اپن بودن آشپزخانه دیزاین این فضا به اندازه سالن پذیرایی و نشیمن از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر گذاری زیادی در زیبایی محیط اطراف دارد.
در آشپزخانه هایی که دارای پنجره هستند پرده به سبب آنکه عمده فضای دیوار را به خود اختصاص میدهد یکی از ارکان مهم در دیزاین در کنار کاغذ دیواری است و میتواند تاثیر زیادی در جلوه گری و نظم و زیبایی محیط اطراف داشته باشد.
از جمله جدیدترین مدل های پرده برای فضاهای مدرن این روزها میتوان به پرده های:
– هازان
– زبرا
– شید
اشاره داشت. البته در چنین سبک هایی از دیرباز تا به امروز پرده های با مدل های ساده یکی از پر طرفدارترین انتخاب ها برای این محصول در نظر گرفته شده است.
برای سبک های کلاسیک عمدتا پرده های ضخیم و مجلل همراه با آویزهای زیبا میتواند انتخابی مناسبی را رقم زند‌.

قیمت و نکاتی برای انتخاب پرده ی آشپزخانه

معمولا المان های موثر و تعیین کننده قیمت پرده آشپزخانه عبارتند از:
– جنس پارچهX
– ابزار آلات
– جزییات تزئینات بکار رفته در محصول

از آنجایی که در آشپزخانه به سبب آشپزی های صورت گرفته و وجود چربی های موجود در محیط، موجب آلودگی در پرده ها میشود از این رو با توجه به نیاز به شستشوی مکرر پرده ها، پیشنهاد میکنیم جنس مناسب و محکمی از پارچه مقاوم در برابر شستشو را در نظر بگیرید.
تا هم رنگ پرده دیرتر دچار مشکل شود و هم از طرفی شستشوی مکرر سبب آسیب دیدن پارچه نشود.
از آنجایی که پرده ها به نحوی حفاظت کننده محیط در برابر نور هستند بهتر است متریالی برای پارچه در نظر گرفته شود که در برابر نور هم قابلیت مقاوت را داشته باشد.

رنگ پرده های آشپزخانه

شاید شنیده باشید که قلب هر خانه ای، آشپزخانه آن است پس توجه به زیبایی آن نسبت به گذشته بیشتر مورد توجه واقع شده است.
اگر هنوز برای انتخاب نهایی رنگ پرده دچار شک هستید و نمیدانید چگونه رنگی میتواند بهترین طیف برای دیزاین آشپزخانه شما باشد، ما در کنارتان هستیم تا در این خصوص نکاتی را عنوان کنیم تا شاید بتواند کمکی برای داشتن بهترین انتخاب داشته باشد.
همان گونه که میدانید توجه به سلایق شما؛ بانوی منزل، یکی از المان های موثر در انتخاب است چرا که شما تنها شخصی هستید که بیشترین زمان را در این محیط سپری کرده پس اگر این فضا به نحوی طراحی شود که مورد پسند شما نباشد آن چنان که باید نمیتوانید ارتباط خوبی نهایتا با دیزاین کلی منزل خود برقرار کنید و این عدم رضایت میتواند در دراز مدت تاثیر نا مطلوبی در روحیه تمامی افراد خانواده داشته باشد.
اما به طور کل برای انتخاب رنگ پرده آشپزخانه بهتر است به موارد زیر دقت کنید:
– میزان نوری که از پنجره به فضای آشپزخانه ورود میکند.
– روحیه افراد خانواده
– توجه به رنگبندی کلی فضای آشپزخانه
اگر میزان نور وارد شده از پنجره ها زیاد است بهتر است اگر دیگر شرایط محیط این اجازه را به شما میدهد از تم رنگی کمی تیره استفاده کنید. از طرفی بهتر است در فضای آشپزخانه که محلی است برای صرف غذا است از رنگ های بسیار تیره همچون مشکی، طوسی و… به سبب حفظ روحیه افراد خانواده اجتناب کنید.
برای آشپزخانه های کوچک توصیه میشود از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا فضا دلبازتر دیده شود‌.

طرح های پرده ی آشپزخانه

یکی از مواردی که ذهن را در خصوص انتخاب پرده، درگیر میکند آن است که پرده آشپزخانه را طرح دار در نظر گیریم یا ساده؟

معمولا برای انتخاب طرح پرده، علاوه بر سلیقه، ابتدا به شرایط فضای اطراف از جمله:
– جزییات کفپوش، دیوارها و کابینت ها
– متراژ فضای آشپزخانه
– نوع سبک کلی دیزاین منزل
به عنوان مثال، اگر کابینت های شما طرح دار هستند و یا از طرفی پوشش دیوار و یا کف پوش آشپزخانه ساده نیست، بهتر از انتخاب شما برای پرده آشپزخانه ساده در نظر گرفته شود.
از طرفی اگر موارد بالا از کابینت ها تا کفپوش ساده هستند زیباتر میشود اگر انتخاب پرده ی آشپزخانه طرح دار در نظر گرفته شود تا فضا از یک نواختی بیرون آید.
از طرفی دیگر اگر متراژ آشپزخانه شما کوچک است برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد محیط میتوانید پرده های ساده را مد نظر قرار دهید.

نکاتی کوتاه برای انتخاب پرده آشپزخانه

بهتر است قبل از انتخاب پرده برای آشپزخانه زیبایتان از قبل موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
– اگر نور خورشیدی که از درون پنجره به دل آشپزخانه میتابد بسیار زیاد بهتر است پارچه انتخابی برای پرده را کمی ضخیم تر مد نظر قرار دهید.
– به ابعادی که برای پرده در نظر میگیرید دقت داشته باشید، معمولا برای پرده هایی که به اصطلاح چین دار هستند معمولا دو برابر ابعاد اصلی نیاز به پارچه دارند.
– بهتر است پرده های آشپزخانه را از مدل هایی که به سمت بالا جمع میشوند در نظر بگیرید تا در صورت لزوم براحتی و سریع جمع شده و برای تهویه هوا و یا تابش نور به درون محیط به بانوی خانه کمک داشته باشد از طرفی مزیت دیگر چنین طرح هایی آن است که فضای مورد استفاده و بهینه از آشپزخانه را اشغال نمیکنند.
– برای انتخاب رنگ و طرح به فضای کلی منزل اعم از رنگ بندی وسایل، سبک فضا دقت نمایید تا هارمونی زیبایی در محیط بوجود آید و حس خوبی را به افراد خانواده القا کند.