کمی درباره پرده لوردراپه

 پرده لوردراپه از پارچه های تیغ شکلی که به روی یک ریل آلومینیومی  سوار می شوند،ساخته می شود و به کمک یک زنجیر می توان پرده را باز و بسته کرد و از این طریق  میزان نور ورودی به داخل را کنترل نمود. سهولت استفاده و قیمت مناسب توجه بسیاری از افراد را به این پرده جذب نموده است . از این  پرده می توان در انواع مکان ها مانند خانه ، رستوران ها و هتل ها، مغازه ها و انواع مکان های مسکونی و تجاری استفاده کرد چرا که نگهداری از آن بسیار راحت بوده و ماندگاری بالایی نیز دارد . در ادامه به معرفی ویژگی ها، مزایا و معایب پرده لوردراپه می پردازیم پس با ما همراه باشید.

پرده ی لوردراپه چیست؟

شیار های پرده لوردراپه به صورت عمودی طراحی می شوند و به آنها کرکره پارچه عمودی نیز گفته می شود . این طرح از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است، در ابتدا پارچه اش ساده بود اما با گذشت زمان و روی کار آمدن انواع پرده های مختلف، چاپ تصویر روی این پرده ها نیز باب شد. در این مدل جدید افراد می توانند طرح های موجود را انتخاب کنند و یا طرح خصی خود را روی آن سفارش دهند.  زمانی که محیط خانه بسیار کوچک باشد مبلمان، کاغذ دیواری و سایر وسایل آن باید تزیین کمتری داشته باشدند تا فضای شلوغ و در نزد و کوچکتر نمایش داده نشود؛ البته منظور استفاده از پرده های لوردراپه ی ساده و یا طرحی ساده و خلوت به روی آن هاست. به همین منظور بهتر است پرده ای که انتخاب  می کنید متناسب با فضا باشد.

پرده لوردراپه

پرده لوردراپه

پرده لوردراپه


ویژگی های پرده لوردراپه

پرده لوردراپه از نمونه پرده های است که در بسیاری از خانه ها قابل مشاهده می باشد و حتی با گذشت زمان و روی کار آمدن انواع مختلف پرده همچنان مشتری های خود را دارد. نصب آسان ، قیمت مناسب و شستشوی راحت از دلایلی است که افراد از آن برای پوشاندن  پنجره ها و دکور خانه استفاده می کنند. همچنین این پرده ها نسبت به انواع دیگر جای کمتری گرفته و به راحتی با انواع دکوراسیون ها و رنگ ها ست می شوند.  حرکت و کار با آن ها بسیار سریع بوده  و ماندگاری بالایی نیز دارند. تنها با یک تغییر جهت  ساده نور به داخل  می آید و هر وقت خواستید در کمترین زمان پرده را به راحتی به جای خود باز می گردانید.  تمامی این نکات باعث محبوب شدن این پرده ها  در دوره های مختلف شده اند.

لوردراپه تصویری

همانطور که پیش از این نیز به این موضوع اشاره شد، برای زیباتر شدن و ارتقای کیفیت این پرده ها چاپ تصاویر روی آنها کلید خورد.  این مسئله باعث افزایش تولید و رونق تجارت این پرده شده است که به علت قیمت مناسب  و آزادی انتخاب در طرح پرده طرفداران بسیاری پیدا کرده است . هر فرد با در نظر گرفتن  دکور و محیط مورد نظر و همچنین سلیقه ی خود می تواند پرده ای با طرحی دلخواه داشته باشد.

 

طراحی روی پرده لوردراپه

 یکی از نکاتی که پرده لوردراپه را بسیار مدرن و محبوب میکند، چاپ تصویر روی قسمت های مختلف آن است که با قرار گرفتن در کنار هم می توانند یک منظره یا یک تصویر را نمایان کنند.  در این پرده ها برای کنترل میزان نور ورودی می‌توان با چاپ تصویر های خاصی  بر روی این پرده ها بر زیبایی آن ها افزود.  در واقع با چاپ های یک طرفه و یا دو طرفه ی  پرده شما علاوه بر پوشاندن  پنجره ها و قابلیت های دیگر، شما صاحب  یک تابلوی بسیار زیبا و دلخواه خواهد شد .  این طرح می‌تواند در یک طرف پرده و یا هر دو طرف آن باشد که هر یک به نوبه خود و در جای مناسب بسیار منحصر به فرد به نظر خواهند رسید .

گاهی نیز از چاپ ها به صورتی هستند که  با تغییر حالت پرده یک طرف منظم شده و طرف دیگر نامنظم به چشم می‌آید؛اما زمانی که طرح در دو طرف ایجاد می شود در صورت تغییر پرده هر دو طرف نامنظم دیده خواهند شد .  بسته به اینکه در کجا و چه موقعیتی از پرده لوردراپه استفاده می کنید می توانید یکی از انواع آن را انتخاب نمایید .

 قابلیت شستشو،  چاپ در ابعاد دلخواه ، ماندگاری بالا و زیبایی منحصر به فرد از جمله نکاتی هستند که توجه مشتریان را به این نوع پرده جلب می کنند.

پرده لوردراپه تصویری

پرده لوردراپه تصویری

پرده لوردراپه تصویری


مزایای پرده لوردراپه

  •  ماندگاری بالا 

پرده لوردراپه قطعات بسیاری دارد که بسیار مقاوم بوده و طول عمر مفید خواهند داشت . کار کردن با آن بسیار راحت است و کمتر دچار اشکال می شود و اگر به خوبی از آن نگهداری کنید، تا سال ها می توانید از آن استفاده نمایید .

  • ترکیب با انواع پنجره ها 

به علت  جهت باز شدن پنجره و یا ساختار کلی آن نمی توان برخی پرده ها مانند پرده شید و زبرا را روی آن نصب کرد و تنها راه انتخاب بین پرده ی پارچه ای و لوردراپه خواهد بود.  اما پرده لوردراپه با انواع پنجره ها سازگار است.

  • شست و شوی آسان

پرده لوردراپه به راحتی جمع شده و قابل شست و شو هستند.

  • تفاوت در طرح

می توانید انواع طرح ها را سفارش دهید و از نصب آن در خانه تان لذت ببرید.

  • معایب پرده لوردراپه 
  • حساس بودن  پرده

اگرچه این پرده طول عمر بالا دارد اما  ما باید از آن به خوبی نگهداری شود و به طور مثال نوار های پرده باید به شکل موازی و عمود قرار بگیرد وگرنه  به زودی خراب می شوند.

  • قدیمی بودن آن

ممکن است بسیاری از افراد، به دلیل قدیمی بودن پرده ها احساس می کنند چنین پرده ای کلیشه ای به نظر می رسد.

به طور کلی شما می توانید از پرده لوردراپه در انواع دکوراسیون استفاده کنید و فضا را بسیار شیک جلوه دهید. مزایای بسیاری که این پرده ها دارند نظر شما را به آن جلب خواهند کرد و اگر از طرح های جمع و جور و مدرن خوشتان می آید، می توانید با این المان نمای خانه تان را متحول کنید.

مزایای پرده لوردراپه

مزایای پرده لوردراپه

مزایای پرده لوردراپه