پرده پانچی یا هازان چگونه است؟

یکی از انواع پرده است که استفاده از سابقه طولانی داشته و اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ساختار ساده این پرده ها باعث استفاده وسیع آنها شده است.

طرز کار پرده پانچی به این صورت است که هر قطعه از این پرده بصورت پنل بوده و در قسمت بالای آن چندین سوراخ وجود دارد که حلقه هایی از داخل آن رد شده اند، این حلقه ها به دور یک میله قرار گرفته و براحتی جمع و باز می شوند.

پرده های پانچی را گاهی پرده چاپی هم می نامند. که نام غلطی است. زیرا چاپ عکس روی هر نوع پرده ای امکان پذیر است. ولی از آنجایی که بیشتر عکسهای چاپی روی این نوع پرده ها هستند به این نام معروف شده اند.

پرده پانچی چاپی پرده هایی هستند که با مکانیسیم پانچ عمل کرده و دارای طرح و نقش هستند. به دلیل وجود چاپگرهایی که توانایی چاپ عکس روی پارچه را دارند این پرده ها تنوع بی نظیر پیده کرده اند. هر نوع عکسی روی این پرده ها قابل چاپ است و از آنجایی که وجود عکسها نامحدود است تنوع پرده پانچی نیز نامحدود شده است.

توانایی چاپ روی پرده پانچی باعث شده بتوان از این پرده در هر مکانی و با هر نوع مدل دکوراسیونی هماهنگی ایجاد نمود. طرح های مدرن، کلاسیک ، کودک و اسپرت و هر نوع طرحی را می توان روی این پرده ها ایجاد نمود.

پرده  های هازان از الیاف نخی و پنبه ای می‌شوند و بافت آنها بسیار محکم و با کیفیت می باشد . پارچه ای که در دوختن این پرده به کار می رود ضخامت بالایی داشته و نسبت به تور و حریر، الیاف به کار رفته در آن ها بسیار سنگین است و نور خورشید به راحتی نمی تواند از آن عبور کند ،  به همین علت معمولا از آستری برای نصب این پرده ها استفاده نمی کنند.  فرم و ظاهر بسیار مناسب و زیباست و برای فرم دهی به آن لازم نیست از  المان های دیگر استفاده کنید. تنوع طرح و رنگ و نیز ویژگی های بسیار مناسب دیگر، این طرح مورد استقبال قرار می گیرد.

جنس پرده های پانچی یا هازان چیست ؟

برای  تولید پارچه پرده پانچی  ۵۰ تا ۷۰ درصد پارچه  از نخ و پنبه و باقی آن از  الیاف مصنوعی استفاده می کنند .  تلفیق الیاف مصنوعی به دلیل سهولت بیشتر در چاپ می باشد زیرا اگر پارچه ۱۰۰% پنبه باشد نمی‌توان تصویر با کیفیتی روی آن چاپ کرد و زمانیکه قرار باشد طرح روی پرده به کار گرفته شود درصدی از الیاف مصنوعی در آن ترکیب خواهد شد . همچنین پارچه های نخی آب میرود و پس از یک یا چند بار شستشو قد پرده تا حدود ۱۰ درصد کوتاه خواهد شد. به دلیل اهمیت ارتفاع پرده در زیبایی و نمای کلی آن درصدی از الیاف مصنوعی نیز در آن اضافه می‌شود تا آب رفتگی در آن ایجاد نشود و چاپ نیز با کیفیت تر به نظر برسد .در انواع پرده  الیاف مصنوعی با توجه به طرح مورد نظر در نظر گرفته می شوند تا نتیجه کاملاً مطابق با خواسته های مشتری باشد و تصویر با درخشش با کیفیت چاپ شود.

پرده پانچی سبز کمرنگ

پرده پانچی آبی رنگ

پرده پانچی زرشکی رنگ


پرده پانچی یا هازان مناسب چه فضایی است ؟

پرده پانچی به دلیل  تنوع بالا در طرح و رنگ و به ویژه قابلیت چاپ انواع تصویر می ‌توانند در انواع  مکان ها و دکور ها استفاده شوند .  فرقی نمی کند بخواهید اتاق کودک، سالن پذیرایی، آشپزخانه و یا محل کار خود را در نظر بگیرید. در هر حال می توانید از بین طرح های موجود و یا طرحی خاص برای چاپ تصویر استفاده نمایید .

خرید پرده چاپی برای اتاق خواب

معمولاً در اتاق خواب  داشتن حریم خصوصی و فضایی شخصی بسیار مهم می باشد که پرده پانچی با پوشانندگی کامل و طراحی انواع مدل ها می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد .  بهتر است برای انتخاب پرده اتاق خواب از فضا و رنگ بندی متناسب با وسایل استفاده کرده و در صورت دلخواه فضای آن را با نقاط دیگر و پذیرایی متفاوت در نظر بگیرید .

 پرده پانچی برای اتاق کودکان 

قابلیت  چاپ طرح دلخواه می‌توانند شما را در در انتخاب طرح مورد نظر و دیزان اتاق کودک خود همراهی کند و هزینه مناسب به شما اجازه می دهد تا با دست باز طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید .

پرده هازان یا پانچی برای  پذیرایی

پرده پانچی به دلیل بلند بودن و ضخامت بالا انتخابی بسیار مناسب برای تزیین محیط پذیرایی و حال می باشند .  می ‌توانید از طرح مبلمانتان استفاده کنید و آن را روی پرده ها چاپ نمایید و یا طرح را با چیدمان کلی فضا ست کنید . در اینجا نیز دقت کنید جنس پرده صددرصد نخ باشد تا پس از شست و شو کوتاه نشود.

پرده هازان برای آشپزخانه 

یکی از بیشترین موارد استفاده پرده های پانچی آشپزخانه ها هستند.

آشپزخانه بسیار حائز اهمیت می باشد و بهتر است برای دکور این بخش نیز  از طرح ها و رنگ های مناسب استفاده کنید. معمولاً بهتر است پرده از رنگ های  تیره تر باشد تا چرک نشود.

در ادامه چندین طرح پرده پانچی مخصوص آشپزخانه را مشاهده می کنید.

پرده پانچی برای پذیرایی

پرده پانچی برای اتاق خواب کودک

پرده پانچی یا هازان برای اتاق خواب


تفاوت پرده پانچی و انواع دیگر

 این پرده ها پارچه‌هایی کلفت داشته درصد زیادی از آن ها از نخ و پنبه می باشند و طرحی ندارند.  معمولاً طرح ها به صورت چاپی روی پارچه های سفید اجرا می شوند.

 پوشانندگی پرده پانچی بسیار بالا بوده و تقریباً اجازه ورود هیچ نوری را به داخل نمی دهند و این برای کسانی که خواهان این ویژگی هستند و نمای تاریک را دوست دارند بسیار مناسب به نظر می‌رسد .

 تنوع  بالا و کامل از طرح نیز از ویژگی‌های این پرده است که در بسیاری از پرده ها دیده نمی شود .

پرده پانچی نیاز به  مشتقات اضافه ندارد و به تنهایی ظاهری بسیار زیبا و شیک داشته و به علت سنگینی چین های آن بسیار صاف و شق و رق می ایستند.

قیمت پرده پانچی یا هازان

 هزینه پرده از آن یا پارچه ای به مقایسه با پرده های دیگر بسیار مناسب بوده و در عین زیبایی و ظاهری بسیار شیک ارزان و عالی دارد. قیمت پرده پانچی با توجه به کیفیت بالا و ویژگی‌هایی که دارد بسیار مناسب است و همین امر باعث علاقه ی افراد مختلف  به این مدل پرده شده است .

 

مزایای پرده پانچی یا هازان

 •  استفاده در مکان های مختلف 

از  این نظر می‌توان با توجه به محیط و نقشی که به دلخواه روی آن چاپ می شود در انواع دکوراسیون های مدرن ، سنتی و همچنین اداری و مسکونی استفاده کرد .

 •  نصب آسان 

پرده ی هازان برد به راحتی با چند حلقه و چوب پرده نصب می‌شود و هرگز برای نصب دچار مشکل نخواهید شد .

 •  قابل شستشو 

 همچنین پرده پانچی به دلیل داشتن درصد بالایی از نخ و پنبه در الیاف خود به راحتی شسته می شوند از این نظر نیز رده سری با آنها نخواهید داشت .

از دیگر مزایای این پرده می توان به نات زیر نیز اشاره کرد:

 

 •  تنوع بالا در طرح و رنگ 
 •  قابلیت سفارش طرح دلخواه 
 •  عدم محدودیت در اندازه 
 •  عدم محدودیت در مدل و ظاهر پرده 
 •  ماندگاری بالا 
 •  با کیفیت عالی 
 •  دوخت مناسب 
 •  نمای شیک و کلاسیک
 •  انعطاف پذیری  در دکور

پرده پانچی قابل شستشو

پرده پانچی با نصب آسان

پرده پانچی یا هازان با دوام بالا


پیش از خرید پرده پانچی یا هازان این نکات توجه کنید

در انتخاب طرح و رنگ مناسب دقت کنید  چراکه گاهی یک انتخاب اشتباه می تواند تمامی هزینه را بی ثمر کند .  باید علاوه بر سلیقه خود چیدمان و کلیه فضا را نیز در نظر بگیرید و همچنین محیطی که می خواهید  پرده را در آن نصب کنید بسیار مهم است .

طرح را متناسب با محیط  انتخاب کنید.  مثلا اگر خانه های کوچکی دارید بهتر است از رنگ های تیره تر استفاده کنید تا با استفاده از تضاد رنگی دهی طرف خانه را بزرگتر جلوه دهید و یا حتی با در نظر داشتن طرح کاغذ دیواری. همچنین اگر از پرده پانچی برای اتاق کودک استفاده می کنید بهتر است از رنگ های شاد و طرح های مناسب استفاده نمایید .

اندازه و ارتفاع مناسب

 جنس پارچه پرده پانچی یا هازان درصد بالایی از نخ است  و بهتر است هنگام خرید توجه کنید که اگر الیاف مصنوعی در آن بکار گرفته شده باشد پرده در اثر شستشو کوتاه تر خواهد شد و این نکته باعث ناقص به نظر رسیدن آن میشود .

 در خرید چوب پرده دقت کنید.  چوب پرده تاثیر بسیار زیادی در نصب این نوع دارد  و انتخاب رنگ آن می تواند زیبایی آن را چند برابر کند .

پرده های هازان یا پانچی نمایی کاملاً مدرن و شیک دارند و می توانند با طرح های مختلف و انعطاف پذیری در مدل و نقش پرده برای انواع محیط  انتخابی هوشمندانه محسوب شوند .  با رعایت نکات گفته شده و در نظر گرفتن محیط می توانید یک انتخاب عالی داشته باشید .

پرده پانچی بنفش رنگ

پرده پانچی یا هازان کرم

پرده پانچی قرمز رنگ


نحوه دوخت نوار پانچ

قیمت حلقه پانچ

آموزش دوخت پنل