پرده پذیرایی

پرده پذیرایی و کاغذ دیواری بیش از هر چیزی در دکوراسیون داخلی به چشم می آید، که می بایست در انتخاب آن بسیار دقت داشت. برای انتخاب پرده ی پذیرایی می بایست علاوه بر سلیقه شخصی خود نظر یک متخصص را نیز در نظر بگیرید. و در نهایت با آمیخته کردن سلیقه و نظر کارشناسی بهترین انتخاب را داشته باشید.

ولی چه چیزهایی را باید در انتخاب پرده برای پذیرایی منزل می بایست مد نظر داشت؟

یکی از مهمترین نکات در انتخاب طرح و رنگ و نوع پرده ی پذیرایی ، در نظر گرفتن هارمونی با دیگر لوازم منزل می باشد.

به هر حال هر منزلی سبکی خاص دارد و می بایست لوازم با آن سبک هم خوانی داشته باشند تا حس زیبایی شناسی زیر سوال نرود.

یکی از مهمترین لوازمی که پرده را با آن ست می کنند ، مبلمان است.

همچنین شما می بایست بررسی کنید که بر اساس شدت نور باید از چه پارچه هایی استفاده کنید. این وابسته به فضای شماست . در صورتی که شما به نور پنجره پذیرایی نیاز دارید باید از پارچه های توری بیشتر استفاده کنید. و برای والان هم پارچه های نه چندان قطور انتخاب کنید.

برای فضاهایی که پرده پذیرایی بیشتر جنبه تزئینی دارد (شبیه به آنچه در تالارها و سالنهای کنفراس می بینید) این مورد یعنی نور چندان اهمیتی ندارد.

استفاده از پارچه های ضخیم مثل پارچه مخمل می تواند کاربرد داشته باشد.

پرده های پذیرایی

پرده ی پذیرایی

پردههای پذیرایی


پرده عنصری مهم در دکوراسیون پذیرایی منزل

پرده های پذیرایی همانطور که گفته شد بیشتر از اینکه کاربردی باشند امروزه نقش زیبایی دارند. بنابراین بسیار مهم است که در انتخاب پرده پذیرایی منزل دقت شود.

پرده ی پذیرایی در انواع مختلف از نظر، مدل ، سبک و طرح می باشند.

پرده ی پذیرایی

پرده های پذیرایی

پردههای پذیرایی


انواع پرده پذیرایی از نظر سبک

پرده ی پذیرایی به سبک مدرن

پرده های پذیرایی به سبک کلاسیک

پردههای پذیرایی به سبک مدرن کلاسیک

پرده های پذیرایی

پرده ی پذیرایی

پردههای پذیرایی


پرده پذیرایی به سبک کلاسیک

معمولا پرده های به سبک فاخر دارای چندین لایه هستند. این پرده های دارای تاج و والان می باشند. دارای اکسسوری هایی نظیر نگین، آویز ، حلقه و دیگر موارد می باشند.

این پرده ها را امروزه در بسیار منازل، هتل ها، رستورانهای لاکچری و کاخ ها مشاهده می کنید. معمولا این سبک از پرده ها بیشتر جنبه تزئینی دارند تا کاربردی.

رنگهای بکار رفته در این پرده ها عمدتا رنگهای طلایی، کرم، یشمی، آبی فیروزه ای ، آبی نفتی و غیره می باشد. در ادامه چندین نمونه از این پرده ها را مشاهده می کنید.

پردههای پذیرایی

پرده های پذیرایی

پرده ی پذیرایی


تطابق جنس پارچه پرده و پارچه مبلی

بسیاری از افرادی که در دیزاین داخلی خود بسیار حساس هستند و همچنین توانایی مالی خوبی دارند، گاها نه تنها ست کردن رنگ پرده و مبل را مد نظر قرار میدهند، گاهی از همان جنس پرده ی پذیرایی، پارچه مبلمان منزل را انتخاب میکنند.

این کار بسیار بسیار کار زیبا و جالبی هست.

ولی برای کسانی که همچنین امکانات و توانایی ندارند می توانند تا حد امکان طرح و رنگ پرده و مبل را شبیه انتخاب کنند.

این کار به نحو بسیار خوبی در زیبایی پذیرایی منزل تاثیر دارد.


انواع پرده پذیرایی از نظر طرح

پرده پذیرایی از نظر طرح انواع متفاوتی هست. برای سبکهای و سلیقه های متفاوت …

پرده های پذیرایی

پردههای پذیرایی

پرده ی پذیرایی


انواع پرده پذیرایی از نظر رنگ

 • پرده پذیرایی آبی فیروزه ای
 • پرده ی پذیرایی قهوه ای
 • پردههای پذیرایی سبز

پرده های پذیرایی آبی فیروزه ای

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ آبی فیروزه ای

تصویر پردههای پذیرایی با رنگ آبی فیروزه ای

تصویر پرده های پذیرایی با رنگ آبی فیروزه ای


نقش پرده در پذیرایی منازل

بخش پذیرایی یا همان نشیمن در منازل مهمترین بخش در معرض دید می باشد. از این رو استفاده پرده در آن بخش به نحو بسیار مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل موثر است.

امروزه پرده های بکار رفته در پذیرایی منازل بیشتر از اینکه کاربردی باشند، در زیبایی نقش دارند. یعنی بسیاری از پرده های امروزی در پذیرایی منازل بصورت ثابت بوده و قابلیت استفاده در تنظیم نور را ندارند. ولی از نظر ظاهری بسیار چشم نواز هستند.


پرده ی پذیرایی قهوه ای

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ قهوه ای

تصویر پردههای پذیرایی با رنگ قهوه ای

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ قهوه ای


پرده پذیرایی سبز

تصویر پرده های پذیرایی با رنگ سبز

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ سبز

تصویر پرده های پذیرایی با رنگ سبز


انواع پرده پذیرایی از نظر نوع پارچه

 • پرده های پذیرایی حریر
 • پرده پذیرایی مخمل
 • پرده ی پذیرایی توری

پرده پذیرایی حریر

پرده های حریر یکی از پر طرفدارترین متریال برای این محصول تلقی میشود. این چنین پرده هایی در عین سبک بودن،‌ به نحوی طراحی شده اند که برای فضاهایی با نور کم بهترین انتخاب در نظر گرفته میشوند. پرده های حریر برای اتاق خواب ها و سالن پذیرایی میتواند براحتی مورد استفاده قرار گیرد. البته این امکان وجود دارد که پرده پذیرایی حریر را هم بصورت ساده و هم با دو نوع پارچه، به نحوی که یکی از پارچه ها بصورت والان طراحی شده مورد را نیز در نظر داشته باشید. یکی دیگر از مزایای این چنین پرده هایی آن است که میتواند برای هر دو سبک مدرن و کلاسیک مورد اقبال قرار میگیرد.

تصویر پرده ی پذیرایی با جنس حریر

تصویر پردههای پذیرایی با جنس حریر

تصویر پرده های پذیرایی با جنس حریر


پرده پذیرایی مخمل

از گذشته تا به امروز پارچه های مخمل نمادی از اصالت و لوکس بودن تلقی میشده است.
استفاده از چنین پارچه هایی برای پرده با داشتن بافتی ضخیم و لطافتی که در خود جای داده اند، مورد اقبال افرادی هستند که در نظر دارند محیط اطراف خود را با سبکی کلاسیک و با نمایی فاخر دیزاین نمایند. از طرفی بافت متراکم این پارچه سبب میشود که مانع از عبور نور خورشید به محیط اطراف شده و برای افرادی که کوچکترین نوری مانع از خوابیدن آن ها میشود و ترجیح میدهند فضای اتاق برای استراحت کاملا تاریک باشد، از این رو استفاده از چنین پرده ای میتواند انتخاب مناسبی را رقم زند.
از طرفی دیگر همین بافت خاص پارچه به نحوی به عنوان عایق حرارتی عمل میکند از این جهت برای فضاهایی با آب و هوای سرد و کوهستانی یکی از پر طرفدارترین جنس پرده تلقی شده و میتواند کمک کننده خوبی برای تنظیم دمای محیط باشد.
از این نوع پرده ها علاوه بر سالن پذیرایی برای فضاهایی همچون تالارها، هتل ها و… که اهمیت زیادی به لوکس بودن محیط اطراف دارند نیز استفاده خواهد شد.
نکته دیگری که بهتر است در رابطه با چنین پرده هایی از آن آگاهی داشته باشید آن است که به طور معمول قیمت این پرده ها به نسبت سایر رقبای خود بالاتر است پس پیشنهاد میکنیم با یک دید همه جانبه تمامی المان های یک محصول را مطابق با شرایطتان بررسی کرده و در نهایت بهترین پرده را برای سالن پذیرایی برگزینید.

تصویر پرده ی پذیرایی با جنس مخمل

تصویر پرده های پذیرایی با جنس مخمل

تصویر پردههای پذیرایی با جنس مخمل


پرده پذیرایی توری

یکی دیگر از پارچه های در نظر گرفته شده برای پرده ها، پارچه های توری هستند. این چنین پرده هایی میتواند برای فضاهایی با نور کم و با سبک مدرن انتخاب مناسبی را رقم زند. از طرفی از دیگر مزایای این محصول میتوان گفت که به لحاظ اقتصادی نیز مرقون به صرفه میباشند از این رو میتواند برای افرادی که قصد دارند با کمترین هزینه پرده مناسبی را برای محیط اطراف خود در نظر گیرند انتخاب درستی باشد به ویژه برای مستاجرین.
البته این نکته را هم بهتر است در نظر داشته باشید که پرده های توری اغلب نسبت به نور خورشید آسیب پذیر هستند از این رو شاید برای فضاهایی که بسیار نور گیر اند بهتر باشد پرده ای با جنس مقاوم تری را در نظر گیرید.

تصویر پرده ی پذیرایی با جنس توری

تصویر پردههای پذیرایی با جنس توری

تصویر پرده های پذیرایی با جنس توری


پرده های پذیرایی پارچه ترک

به همان صورتی که اطلاع دارید، یکی از مهمترین عناصری که موجب جلوه گری و زیبایی پرده ها میشوند، جنس پارچه آن میباشد.
پارچه های ترک از گذشته تا به امروز یکی از پر طرفدارترین پارچه ها بشمار میامده است این موضوع هم دلیلی جز تنوع در طرح و رنگ و کیفیت مطلوب آن ها نداشته است. پارچه های پرده ترک در انواع تور، مخمل، حریر، ابریشم و کتان طراحی و وارد بازار میشوند اما معروفیت بیشتر این پارچه ها بیشتر برای دو طیف ابریشم و مخمل است که در سطوح جهانی زبان زد میباشد.
اگر خاص بودن طرح پرده ها و از طرفی کیفیت بالای آن ها برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد و ترجیح میدهید که از بین پرده های ترک انتخابی داشته باشید خوب است که مطلع باشید که هر محصول با کیفیتی به فراخور این کیفیت خوب از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. پس اگر با مقوله قیمت نیز مشکلی ندارید باید گفت که سلیقه و انتخاب شما در انتخاب پرده های ترک و بررسی همه جانبه آن تحسین برانگیز است.

تصویر پرده ی پذیرایی پارچه ترک

تصویر پردههای پذیرایی پارچه ترک

تصویر پرده های پذیرایی پارچه ترک


در هنگام خرید پرده به چه نکاتی توجه کنیم:

 • بودجه
 • سبک دکوراسیون منزل
 • اندازه منزل
 • دیگر لوازم منزل از نظر طرح و رنگ
 • رنگ پرده
 • جنس
 • میزان عبور نور
 • طرح پرده
 • فروشگاهی که میخواهید خرید کنید
جدیدترین مدلهای پرده 2019
جدیدترین مدلهای پرده 2020
مدل پرده پذیرایی ساده
جدیدترین مدل پرده ی پذیرایی

به طور کل نوع مدل در نظر گرفته شده برای پرده ها از اهمیت خاصی برخوردار است و بهتر است مطابق با سبک محیط اطراف، متراژ و… در نظر گرفته شود. مسلما برای محیطی با ابعاد کوچک انتخاب پرده پذیرایی با مدل شلوغ و سلطنتی شاید انتخاب مناسبی نباشد و بهتر باشد این چنین مدلی را با یک طرح ساده تر و در عین حال با رنگ روشن تری جایگزین نمایید تا فضای اطرافتان جلوه دلبازتری به خود بگیرد. اما به طور کل مدل هایی که این روزها برای پرده ها در نظر گرفته میشوند شامل:
– پرده های سلطنتی
که مهمترین بخش مورد استفاده از همچون محصولی با چنین مدلی، سالن پذیرایی است. معمولا در طراحی چنین پرده هایی از دو نوع پارچه استفاده شده، که پارچه لایه دومی از جنس پارچه هایی چون تور، حریر و…، لایه ابتدایی پارچه های با کیفیت و گران قیمت تری همانند مخمل، ساتن، ابریشم ارائه میشوند‌. در طراحی پرده های سلطنتی معمولا پارچه رویی را به شکل والان همراه با المان های تزئینی دیگر بکار میگیرند که بیشترین تناسب را با فضاهای کلاسیک و دیزاین فاخر به همراه دارد.
– پرده های چاپی
در ارائه این پرده ها که مناسب برای فضاهای مدرن هستند، دست مشتری به طور کامل باز است و میتواند پارچه را با هر جنسی که مد نظر دارد به همراه هر طرحی که علاقه مند است برای سفارش ثبت نماید. طرح مورد انتظار در چنین پرده هایی توسط دستگاه های چاپ روی پارچه چاپ میشوند.
– پرده های شید و زبرا
که البته این چنین پرده هایی بیشتر برای آشپزخانه، فضاهای اداری و تجاری استفاده شده و خیلی تناسب خاصی با سالن های پذیرایی ندارند.

پرده ی پذیرایی

پردههای پذیرایی

پرده ی پذیرایی


تصاویر پرده پذیرایی کلاسیک

تصویر پرده کلاسیک پذیرایی

تصویر پرده کلاسیک پذیرایی

تصویر پرده کلاسیک پذیرایی


تصاویر پرده پذیرایی سلطنتی

تصویر پرده های پذیرایی با طرح سلطنتی

تصویر پرده ی پذیرایی با طرح سلطنتی

تصویر پرده ی پذیرایی با طرح سلطنتی


تصاویر پرده پذیرایی والان دار

تصویر پرده ی پذیرایی با طرح والان دار

تصویر پرده ی پذیرایی با طرح والان دار

تصویر پرده های پذیرایی با طرح والان دار


تصاویر پرده پذیرایی مدرن

تصویر پرده های پذیرایی با سبک مدرن

تصویر پرده های پذیرایی با سبک مدرن

تصویر پرده های پذیرایی با سبک مدرن


تصاویر پرده پذیرایی طلایی

پرده ی پذیرایی با رنگ طلایی

پرده های پذیرایی با رنگ طلایی

پرده های پذیرایی با رنگ طلایی


تصاویر پرده پذیرایی سفید

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ سفید

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ سفید

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ سفید


تصاویر پرده پذیرایی زرشکی

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ زرشکی

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ زرشکی

تصویر پرده ی پذیرایی با رنگ زرشکی

پرده ی پذیرایی آبی

پرده های پذیرایی سرمه ای

پردههای پذیرایی یشمی

پرده ی پذیرایی قهوه ای

پرده ی پذیرایی مخمل


پرده پذیرایی و نقش آن در دکوراسیون داخلی

توضیح چیندین فضای داخلی با پرده پذیرایی

پرده ها معمولا یکی از مهمترین و تاثیر گذارترین المان ها و رکن اصلی دیزاین فضا بشمار میایند. این روزها با تنوع بی نظیری که در صنعت دیزاین رقم خورده و با ارائه جذاب ترین طیف رنگی و طرح این امکان را مهیا داشته تا افراد با سلایق متنوع بتوانند برای همه محیط ها و با هر گونه سبکی بتوانند پرده دلخواه خود را انتخاب نمایند.
همان گونه که مطلع هستید سالن پذیرایی به سبب اینکه بیشترین مرکز توجه ها است به یکی از مهمترین بخش های یک خانه تبدیل شده است، از این رو ریز بینی برای دیزاین و انتخاب تک تک عناصر آن از جمله پرده ها از دقت خاصی برخوردار است.
بهتر است در انتخاب پرده ها به هماهنگی با سایر المان های محیط از جمله مبل، فرش و… و از طرفی سبک محیط اطرافتان دقت داشته باشید، معمولا پرده های پذیرایی با سبک کلاسیک از والان همراه با المان های تزیینی تشکیل شده است.

پرده پذیرایی کرم رنگ

در این تصویر پرده پذیرایی کرم رنگ در یک تم قهوه ای شکلاتی استفاده شده است.

همانطور که می بینید با استفاده از این رنگ پرده هارمونی خوبی با دیوارها و لوازم ایجاد شده است.

همچنین شما می توانید رنگهای دیگر نظیر قهوه ای سوخته ، سفید را نیز استفاده نمود .

نقش پرده در پذیرایی آنقدر اهمیت دارد که تنها تعویض پرده در یک فضا می تواند به نحو چشمگیری فضای داخلی دکوراسیون را تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین به دیزاینر ها پیشنهاد می شود که یکی از اولین بخشهایی تغییر ایجاد می کنند می توان پرده منزل باشد.

در انتخاب پرده برای منزل ابتدا پرده ی پذیرایی را انتخاب کنید.

پذیرایی مهمترین بخش یک خانه از نظر دکوراسیون می باشد. و انتخاب پرده برای آن پیچیدگی بیشتری دارد. بنابراین بهتر است زمانی که می خواهید برای کل منزل پرده تهیه کنید، ابتدا پرده پذیرایی را مشخص کنید و سپس به مکانهای دیگر بروید.

در ابتدا اگر سلیقه خود را نمی دانید فقط عکس پرده های پذیرایی ببینید!!!

امروزه به لطف اینترنت دسترسی به انواع طرح های پرده ی پذیرایی راحت شده است. واقعا اگر طرح خاصی مد نظر ندارید با سرچ این کلمه در گوگل و دیگر موتورهای جستجو می توانید هزاران طرح ایرانی و خارجی ببینید. این به شما کمک خواهد که هنگام مراجعه به فروشگاه پرده بهتر بتوانید با مشاور و فروشنده ارتباط برقرار کنید.

ست کردن رنگ پرده و فرش

یکی دیگر از متریالها و اجزاء دکوراسیون داخلی بخصوص در کشور ما فرش است که ست شدن آن با پرده ی پذیرایی نیز باید مد نظر قرار گیرد

نقش پرده در بزرگ نشان دادن محیط بسیار اهمیت دارد

هر چقدر سعی شود پرده کشیده و بلند تر به نظر برسد سقف را بلند تر و فضا را بزرگتر نشان می دهد. به این ترتیب از فضایی با اندازه خاص می توان یک محیط دلنشین ساخت

ادغام پنجره ها توسط پرده

برخی از فضاهای پذیرایی منازل دارای دو پنجره کوچک کنار هم میباشد که میتوان به سادگی با طراحی یک پرده بزرگ برای هر دوی آنها، فضا را بسیار بزرگ نشان داد. یعنی بگونه ای که انگار یک پنجره زیر پرده میباشد.

پرده ی پذیرایی با چند نوع پارچه

بسیار مرسوم است که برای ایجاد حس تنوع و زیبایی از چندین نوع پارچه مختلف برای پرده پذیرایی استفاده میشود. معمولا این پارچه ها با هم هارمونی دارند. حتی می توان برای یکی از لایه های پرده های مورد استفاده در پرده های چند لایه، یک رنگ متضاد هم انتخاب کرد.

برخی از نکات در رابطه پرده های پذیرایی

برای خانه هایی که در پذیرایی آنها سقف کاغذ قرار دارد نباید والان برای بالای پرده در نظر گرفت چون دیده نمی شود. می تواند والان را برای زیر آن انتخاب کرد. والان چند سانت پایین تر از پرده نصب شود.

پارچه های انتخابی پرده های پذیرایی بر اساس میزان شدت نور باید انتخاب شوند. در جاهای بسیار نور گیر پارچه های پرده ای را ضخیم انتخاب کنید.

لزوما پرده های گرانقیمت در پذیرایی منزل باعث زیبایی منزل نمی شود. باید به فضا و سبک آن بسیار دقت داشت. خیلی از افراد فکر می کنند استفاده از پرده های آنچنانی در پذیرایی منزل بسیار زیبا کننده است. پرده های دارای والان، کتیبه و انواع آویز الزما سبب زیباتر شدن فضای شما نمی شوند. گاهی یک پرده ساده می تواند زیبایی فضای شما را صد چندان کند.

یک پرده خوب برای پذیرایی یعنی پرده ای که علاوه بر زیبایی و تناسب با فضا قیمت مناسبی داشته باشد.

استفاده از رنگهای شاد در پرده های پذیرایی

استفاده از رنگهای شاد برای پرده های پذیرایی به نحو چشمگیری در با روح کردن فضا تاثیر دارد. البته بسیار به اجزای دیگر نیز بستگی دارد. مثل فرش یا مبلمان

این رنگها و طرح های شاد در فرش و مبلمان نیز می تواند بکار رود. مثلا یک گل خاص که در پرده قرار دارد می تواند شبیه به آن در فرش و مبل نیز وجود داشته باشد.

استفاده از پرده گران قیمت برای پذیرایی منزل خوب است

پرده های دارای زیورآلات و آویزهای فراوان برای هر محیطی خوب نیستند. خیلی از افراد امروزه با دیدن عکسهای زیبا در فضای مجازی اقدام به خرید این پرده ها می کنند، در حالی که اصلا برای فضای آنها مناسب نیست. مثلا در محیط آپارتمان نشینی استفاده از چنین پرده هایی باعث خسته کننده شدن فضا می شوند و خانه را شبیه کاخ و یا تالار می کنند.در حالی که فضای یک پذیرایی در یک آپارتمان بسیار کوچک است.

انواع پارچه در تولید پرده ی پذیرایی

مراحل تولید پرده های پذیرایی

نکات مهم در خرید پردههای پذیرایی

پرده ی پذیرایی در کنار مبل

پرده های پذیرایی در کنار لوستر

پرده ی پذیرایی در کنار کاغذ دیواری

پرده های پذیرایی در کنار میز تی وی

پرده ی پذیرایی شیک

پرده های پذیرایی با طرح سه بعدی

مدل پرده 2016

مدل پرده پذیرایی 2017

مدل پرده پذیرایی 2018

مدل پرده پذیرایی 2019

مدل پرده پذیرایی 98

مدل پرده پذیرایی 2020


10 نکته در ارتباط با پرده پذیرایی

 • به بافت و جنس پرده پذیرایی دقت کنید.
 • با استفاده از پرده های کلاسیک و سلطنتی محیطی فاخر ایجاد کنید.
 • میله پرده را 10 تا 15 سانت بزرگتر انتخاب کنید. (این کار را حرفه ای ها انجام میدهند. از نظر حس زیبایی شناسی نیز بهتر است میل پرده بزرگتر از عرض پنجره و حتی خود پرده باشد.)
 • عرض پرده های از پنجره ها بزرگتر انتخاب کنید.

با استفاده از پرده های پذیرایی با رنگ شاد محیط را دلنشین کنید

اکسسورهای پرده می توانند زیبایی آن را صد چندان کنند


مراحل استفاده از پرده در منزل

 • در انتخاب گیره و حلقه های پرده پذیرایی دقت کنید.
 • پارچه های حریری در پرده پذیرایی میتوانند محیط را خنک نشان دهند. و برعکس پارچه های مخملی میتوانند محیط را گرم نشان دهند. ایجاد این حس ها در محیط های گرمسیری و سرد سیری بسیار مهم است.
 • هر اندازه سعی کنید میله پرده ی پذیرایی را بالاتر نصب کنید و پرده را به سمت بالا بکشید محیط بزرگتر به نظر میرسد.
 • ایجاد تضاد در بخشی از پرده های پذیرایی از نظر رنگی با رنگ دکوراسیون منزل میتواند زیبا باشد.

در ادامه چندین طرح پرده ی پذیرایی به رنگ روشن را می بینیم

برای پذیرایی کوچک چه پرده ای انتخاب کنیم

در مواقع از پرده های روشن و تا حد امکان همرنگ دیوار استفاده کنید. پرده هر چه ساده تر باشد بهتر است. بعلاوه جلوی عبور نور را کامل نگیرد. زیرا نور باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود

اگر سقف پذیرایی کوتاه است چه پرده ای برای پذیرایی مناسب است؟

پرده را تا حد امکان بالا ببرید یعنی حتی تا سقف . این باعث می شود سقف بلند دیده شود. همچنین اگر طرح روی پرده عمودی باشد نیز می تواند سقف را بلندتر نشان دهد.

اگر نور پذیرایی زیاد نیست از چه پرده ای برای پذیرایی استفاده کنیم ؟

در این مواقع استفاده از پرده های نازک و روشن را پیشنهاد می کنیم

جنس پرده مورد استفاده برای پذیرایی باید محکم باشد

برای امتحان کردن پارچه پرده ای را از محل برش محکم بکشید، در صورتی که تار وپودش جدا شد، جنس خوبی ندارد

برای پرده های نازک و توری می توانید از آستر استفاده کنید

فقط دقت کنید که پارچه آستری یا روشن تر یا تیره تر از رنگ اصلی پارچه پرده ای باشد. وجود آستر همچنین باعث دوام بهتر پارچه اصلی می شود.