کابینت چیست؟

همانطور که میدانید آشپز خانه ها پر از ظروف و مواد غذایی است و باید جایی برای نگه داری آن ها وجود داشته باشد چرا که نمیتوان ظروف و مواد غذایی را دور از دسترس آشپز قرار داد یا آن ها را به حال خود در آشپزخانه رها کرد پس از قفسه هایی برای دسترسی آسان و نگه داری مواد غذایی و ظروف استفاده میشود.
به طور کلی میتوان گفت کابینت قفسه ای است که گاهی در حمام و اغلب در آشپز خانه برای نگهداری مواد غذایی و ظروف و لوازم پخت و پز استفاده میشود کابینت ها امروزه بیشتر فضای بین یخچال ، اجاق گاز، سینک و ماشین لباس شویی را پر میکند ولی در حمام کابینت معمولا به صورت تکی و فقط در بالای روشویی یا توالت وجود دارد و به منظور نگه داری هوله یا وسایل بهداشتی استفاده میشود.

کلاسیک قبل از کابینت

قبل از اینکه بخواهیم کابینت کلاسیک را بررسی کنیم ابتدا باید دانست که سبک کلاسیک چیست و مبدا آن کجاست؟ سبک کلاسیک یک جنبش هنری مربوط به قرن هفدهم در اروپا می باشد که ابتدای آن به یونان و روم باستان می رسد. کلاسیک در لغت به معنای درجه اول بوده و برای نویسندگانی استفاده میشد که نوشته های آنان در کلاس درس تدریس می شده است و به طور کلی اثر کلاسیک اثری است که اکثریت مردم آن را قبول داشته و از آن به عنوان یک اثر نمونه استفاده میکنند.
آثار کلاسیک در همه ی رشته های هنری همچون دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه نیز وجود داشته و یاد آوره احساسات نوستالژیک برای ماست. برای همین احساسات است که خیلی از ما ها از آثار کلاسیک استفاده می کنیم.
کابینت کلاسیک، دنباله ای از هنر طراحی داخلی کلاسیک بوده و ویژگی اصلی هنر کلاسیک یعنی نوستالژی بودن را در خود دارد.

اهمیت کابینت در آشپز خانه

مهم ترین بخش یک آشپز خانه ی خوب کابینت های آن آشپز خانه است و مهمترین قسمت و به نوعی قلب یک خانه آشپز خانه ی آن خانه است و تمامی افراد خانواده وقت زیادی را در آشپز خانه صرف میکنند پس همانطور که میبینید باید توجه به خصوصی را صرف کابینت ها کنید
بنابراین طرح و رنگ کابینها میتواند باعث ایجاد فضایی صمیمی تری در خانواده شود که پیشنهاد میشود با استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب فضایی دلپذیر را برای خانواده خود بسازید.
چرا که مهمترین ویژگی یک خانواده صمیمی بودن آن است و هر خانواده ای باید برای هر چه بهتر شدن این ویژگی بکوشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده ی درست از کابینتی با طرحی مناسب در کنار کاغذ دیواری مناسب می تواند کمک قابل توجهی به بهبود این روند بکند.

مزایای کابینت در آشپز خانه

برای مدیریت بهتر فضای آشپزخانه با توجه به آشپز و با توجه به شرایط خاص شخص ، از کابینت استفاده می شود. طراحی صحیح کابینتها در آشپز خانه، موجب میشود تا فضای مفید و قابل استفاده آن آشپز خانه و سطح رفاه کاربر جهت پخت و پز و شست و شوی ظروف افزایش یابد. در واقع دسترسی سریع و آسان به هر آنچه نیاز باشد آشپزی را دلپذیرتر میکند
همانطور که قبلا دیدید یکی از مزایای استفاده از کابینتها ساخت فضایی دلپذیر در قلب یک خانه می باشد که همان آشپز خانه است و میتواند فضایی شاد را برای یک خانواده ایجاد کند تا همه ی اعضا از حضور در خانه لذت ببرند
مزیت بعدی این است که با خرید کابینتی با طرح مناسب میتوان فضای آشپز خانه را بزرگتر و بهتر نشان داد و نظم را به آشپز خانه آورد

کابینت های کلاسیک آشپز خانه

خیلی وقت است که دکوراسیون کلاسیک ، یکی از محبوب ترین و متنوع ترین انواع طرح های دکور محسوب میشود . دکوراسیون کلاسیک در خود احساس دارد و این حس حسی ماننده وقار و متانت را به دکور آشپز خانه میدهد و مورده علاقه ی هر بانوی خوش سلیقه است. در چیدمان کلاسیک کابینها جایگاه خاصی دارند چرا که ملاک اصلی دکور آشپز خانه کابینت آن است، کابینتهای آشپز خانه کلاسیک عموما به رنگ های تیره انتخاب می شوند ، و حس قدرت و محکم بودن را دارند به طوری که فضای داخلی را جلوه ی بسیار متفاوتی میبخشند.
نما ای باوقار همچون بانویی که این مدل را برگزیده است. سلیقه ی هر شخص نمایانگر بخشی از شخصیت اوست پس پیشنهاد میشود توجه خاصی به انتخاب طرح مورده علاقه ی خود بکنید.
مدل ‌های کلاسیک نوستالژی داستان های قدیمی در آشپزخانه های شیک قدیمی را بیان میکنند که بانو های زیبارو در آن ها مشغول به آشپزی بودند.

چگونگی طرح های کابینت کلاسیک

طرح کلاسیک در کابینت طرحی ساده نیست و معمولا دارای طرح های بسیار است. برای مثال پاخور، تاج و یا درب های دارای فرورفتگی یا برون رفتگی و درب هایی که سطح منحنی شکلی دارند از ویژگی های طرح های کلاسیک کابینتها است. این کابینت جزییاتی مثل تاج دارد که در کابینهای مدرن از آن ها استفاده نمیشود. همچنین کابینت منبت کاری شده و قاب های متنوع از دیگر مشخصات کابینهای کلاسیک است. بعلاوه باید دانست که طرح کابینتهای کلاسیک از دیگر طرح ها قیمت نسبتا بالاتری دارد چرا که نقش و نگار های زیادی را دارست.
در کابینت های کلاسیک آشپزخانه عموما بوفه هایی با درب شیشه ای وجود دارد که به منظوره قرار دادن اجزای دکوری در آن تعبیه شده است. این ویژگی برای دکوراسیون کلاسیک بسیار کاربردی بوده و زیبایی را دو چندان می کند.

ویژگی کابینت های کلاسیک

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت کلاسیک قرینه بودنه آن ها است یعنی طرح ها به طوری است که آینه ی هر آنچه که هست در سمت دیگر نیز قرار دارد
اکثرا کابینهای کلاسیک چوبی یا دارای طرح چوب هستند که یاد آوره نوستالژی بودن این طرح می باشند
دارای بوفه با درب شیشه ای می باشند که همانطور که اشاره شد کاربرد زیادی در دکور دارد.
دارای طرح های منبت کاری شده و کمی شلوغ اند و معمولا برای آشپزخانه های بزرگ کاربری تر اند
کابینتهای کلاسیک جدید اکثرا از رنگ های سفید، کرمی و میتوان گفت رنگ های سنگین بهره گیری می‌کنند

معرفی مجموعه آرین آرایه و شهر کاغذ دیواری با 15 شعبه در سراسر کشور

نمایی از دفتر ما در شهرک غرب (سعادت آباد)


مجری ساخت کابینتها در انواع سبکهای دکوراسیون داخلی هستیم.

بازدید و مشاوره رایگان

قرار در دفتر ما برای توافق اولیه

طراحی تری دی

بستن قرارداد

اصلاح طرح در صورت نیاز

شروع پروژه

اجرا و پایان پروژه


 خانم مهندس میرزایی طراح داخلی مجموعه »»


برخی از نمونه کارهای اجرایی ما در سراسر تهران

کابینتهای مدرن – ام دی اف نیم آلمان

پروژه در گلستان اقدسیه

در مجموعه ما شما می توانید علاوه بر طراحی و اجرای کلیه امور دکوراسیون داخلی، از بخش فروشگاهی ما انواع متریالها را نیز تهیه کنید.

تیم ما از صفر تا صد پروژه در کنار شما خواهد بود.

نمونه کارهای اجرا شده کابینت کلاسیک توسط تیم شهر کابینت

نمونه طراحی و اجرا توسط تیم ما


بخشهای مختلف فروشگاهی ما


بخش فروش پارکت

انواع کفپوشها در بخش فروشگاهی متریال ساختمانی در مجموعه ما

کابینت آشپزخانه

در شهر کاغذ دیواری شما انواع متنوعی از کابینتهای آشپزخانه و اجرای های متفاوت را می بینید. شهر کاغذ دیواری بعد از موفقیت در زمینه کاغذ دیواری در جهت گسترش زمینه های فعالیت خود اقدام به تشکیل گروه های مختلف دکوراسیون داخلی نمود.

تشکیل گروههای قوی تیم کابینت یکی از اقدامات شهر کاغذ دیواری بوده است.

در ادامه شما را با برخی از طرحهای کابینتهای آشپزخانه در سبکها، رنگها، طرحها و مدلهای مختلف آشنا می کنیم.


در ادامه شما را به مشاهده طرح های زیبای کابینت دعوت می کنیم.

کابینتهای روکش چوب

این کابینتها طرح روکش چوب می باشد

از نظر سبک به نوعی بین کلاسیک و مدرن قرار دارد


معرفی کابینتهای سبک مدرن

کابینت یکی از مهم ترین بخش قلب یک خانه است که همان آشپز خانه است. چرا که بخش اصلی دکوراسیون خانه را کاغذ دیواری و بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت مشخص میکند.
کابینتها در سبک های مختلفی دارند، یکی از این سبک ها سبک مدرن است. در کابینتهای کلاسیک سبک مدرن تزیینات به حداقل و در برخی موارد حتی به صفر میرسد و در واقع در کابینتهای سبک مدرن تنها از سطحی صاف بر روی کابینتها استفاده می کنند.
امروزه جوانان نیز اکثرا به طرح های شیک و ساده علاقه ی بیشتری نشان می دهند.


نمونه کارهای اجرا شده کابینتهای مدرن توسط تیم شهر کابینت


معرفی کابینت سبک کلاسیک

کابینت یکی از مهم ترین بخش قلب یک خانه است که همان آشپز خانه است. چرا که بخش اصلی دکوراسیون خانه را کاغذ دیواری و بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت مشخص میکند.
کابینتها در سبک های مختلفی دارد، یکی از این سبک ها سبک مدرن است. در کابینتهای کلاسیک سبک مدرن تزیینات به حداقل و در برخی موارد حتی به صفر میرسد و در واقع در کابینتهای سبک مدرن تنها از سطحی صاف بر روی کابینت استفاده می کنند.
امروزه جوانان نیز اکثرا به طرح های شیک و ساده علاقه ی بیشتری نشان می دهند.


کابینت های گلاس

کابینتها یکی از مهم ترین بخش قلب یک خانه هستند که همان آشپزخانه است. چرا که بخش اصلی دکوراسیون خانه را کاغذ دیواری و بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینتها مشخص میکند.
یکی از دکور های کابینت، کابینتهای هایگلاس می باشد. کابینتهای هایگلاس کابینتهایی هستند که سطحی شفاف و براق دارند و در سبک مدرن بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. اکثرا گوشه های تیزی دارند و به راحتی بر روی آنان خط و خش می افتد و کمی زود کثیف میشوند. این کابینتها معمولا نیاز به مراقبت زیادی دارند و باید با لطیف هستند


کابینت های ممبران

کابینت یکی از مهم ترین بخش قلب یک خانه است که همان آشپز خانه است. چرا که بخش اصلی دکوراسیون خانه را کاغذ دیواری و بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت مشخص میکند.
نوعی از کابینت ها کابینت ممبران نام دارد. ممبران یا و کیوم را میتوان نوعی روکش PVC تعریف کرد که برروی متریال های مختلف کابینت کشیده می ‌شود و به این صورت است که طرح ها بر روی روکش ها نقش میشوند و سپس با تکنولوژی مخصوص ممبران بر روی آنان به اصلاح وکیوم میشود. این درحالی است که طرف دیگر روکش ساده ای دارد.

متراژ کابینتها چگونه محاسبه می گردد؟

معرفی یراق آلات و اکسسوری های کابینتها

معایب کابینتهای هایگلاس


معایب کابینت ممبران

هر یک از انواع کابینت با توجه به کارایی ها دارای مزایا و معایبی هستند که مصرف کننده با سبک سنگین کردن این موارد به انتخاب می پردازد

کابینت ممبران نیز دارای معایبی است. در ادامه برخی از این معایب را مرور می کنیم

مثلا در صورتی که لایه نازک رویی خوب پرس نشود یا وکیوم نشود، ممکن است به مرور زمان از روی صفحه جدا شود. این شاید بزرگترین عیب آن باشد.همچنین در صورتی که شما نیاز به تغییر در سبک و یا اندازه های آن داشته باشید، قطعات قابل تغییر نیستند و باید مجددا در کارخانه ساخته و وکیوم بشوند.


معایب کابینتهای چوب

کابینت های چوبی همانند سایر محصولات در کنار مزایا، معایبی را نیز به خود اختصاص داده اند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که کابینت های چوبی بیشترین مطابقت را با سلایقتان دارد، بهتر است قبل از قطعی کردن خریدتان، بررسی های کامل خود را در رابطه با محصول مد نظرتان انجام دهید.
از جمله معایب این چنین کابینت هایی میتوان به:
– عدم مقاومت در برابر رطوبت و حرارت
– آسیب پذیری در برابر اشیا تیز و برنده
– هزینه بالای خرید، تعمیر، نگهداری و تعویض
– جنس چنین کابینت هایی به گونه ای است که براحتی محلی برای تجمع حشرات محسوب شده و موجب مزاحمت و ایجاد آلودگی است و از طرفی آسیب پذیری که این موجودات برای محصول به وجود میاورند نیز یکی از مواردی است که میتواند عاملی مشکل ساز تلقی شود.


سیر تحول کابینتها در طول زمان تا به امروز

از گذشته تا به امروز سیر تغییر و تحول در تمامی زمینه ها با پیشرفت تکنولوژی رقم خورده است. از جمله این موارد میتوان به زمینه دکوراسیون داخلی و به طور بخصوص بخش آشپزخانه اشاره داشت. در گذشته آشپزخانه ها یا به اصطلاح مطبخ فضایی صرفا برای پخت و پز تلقی شده و از زیبایی خاصی برخوردار نبوده، این فضا را عموما به دور از محیط نشیمن و پذیرایی در نظر میگرفتند. اما امروزه آشپزخانه جزیی از فضای داخلی منزل و مکانی جهت صرف غذا علاوه بر پخت و پز قرار گرفته از این رو با حساسیت خاصی برای دیزاین و زیبایی رو به رو است. این تغییر و تحول شامل المان های جزیی تری به نام کابینت ها نیز بوده است. اولین سری کابینت ها در گذشته از جنس فلز ساخته شده که با آشنایی با متریال های جدید این محصول در طیف های گسترده ای چون کابینت های چوبی، ممبران، های گلاس و… وارد بازار شده اند.


بررسی انواع رنگهای کابینتها

 • کابینتهای سفید
 • کابینت مشکی
 • کابینتهای مشکی و سفید
 • کابینت سفید طلایی
 • کابینتهای سفید زرشکی
 • کابینت کرم
 • کابینتهای مات
 • کابینت براق
 • کابینتهای برای آپارتمان کوچک
 • کابینت برای آپارتمان بزرگ
 • کابینتهای چوبی
 • هزینه اجرای انواع کابینت