تاریخچه کابینت

آشپزخانه محلی است که مواد غذایی و ظروف را در خود نگاه میدارد. ظروف و مواد غذایی باید در دسترس آشپز باشند. برای این کار ظروف را در قفسه هایی طبقه بندی میکنند که هم زیبا و مرتب شود و هم با دسترسی آسان باعث ایجاد نظم شود. بخش اعظم زیبایی هر آشپزخانه به کابینت های آن وابسته است. با توجه به تنوع مدل ها با رنگ های مختلف و زیبا انتخاب کابینت مناسب کار مشکلی است. مهمترین مسئله در انتخاب مدل کابینت، نوع مدل دکوراسیون منزل شما است.

کابینت ممبران چگونه هستند؟

نوعی از کابینت ها کابینت ممبران نام دارد ممبران یا وکیوم را میتوان نوعی روکش پی وی سی تعریف کرد که برروی متریال های مختلف، اکثرا ام دی اف کابینت ها کشیده میشود و به این صورت است که طرح ها بر روی ام دی اف یا هر متریال دیگری نقش میشوند و سپس با تکنولوژی مخصوص روکش ممبران بر روی آنان به اصطلاح وکیوم میشود. این درحالی است که طرف دیگر روکش ساده ای دارد و تزیینات و جزییات خاصی ندارد. در کابینت ممبران طرح و تقش ها با دستگاه و تکنولوژی خاصی روی متریال مورد نظر نقش میبندد و سپس روکش بر روی آن کشیده میشود که باعث میشود زد آب شده و طول عمر بیشتر و مقاومتری نسبت به دیگر گونه های کابینت داشته باشد. این طرح در سبک کلاسیک بسیار کار آمد است.

تولید انواع کابینت های ممبران

دکوراسیون داخلی آرین آرایه و شهر کاغذ دیواری مجری انواع کابینت های ممبران در سراسر تهران میباشد.

برای مشاهده نمونه کارها وارد بخش گالری شوید.

در صورت تمایل برای مشاوره با همکاران ما تماس بگیرید.

معایب کابینت ممبران

همانطور که میدانید هر چیزی علاوه بر حسن ها معایبی نیز دارد که به چند مورد از معایب کابینت ممبران اشاره شده است. هر طرح دلخواهی را نمیتوان سفارش داد و طرح هایی که دارای ظرافت بالایی هستند خیلی خوب ساخته نمیشوند و خیلی زود خراب میشوند. انتخاب چسب مورده استفاده در کابینت ممبران اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر چسب به کار رفته از کیفیت کافی برخوردار نباشد خیلی زود این طرح ها خراب میشوند. طرحی که شما انتخاب میکنید اگر به دست سازنده ی خوبی نیفتد خیلی خوب ساخته نمیشود. تابش مستقیم نور خورشید و مجاورت با آن برای کابینت های ممبران بسیار مضر بوده و باعث میشود که خیلی زود رنگ کابینت ها تضعیف شده و قدرت چسبندگی چسب کاهش یابد و لیف بوده و به راحتی توسط اشیاء تیز صدمه میبینند.

طرح های کابینت ممبران به گونه ای است که تزیینات و جزییات زیاد بوده و به سبک کلاسیک کمی نزدیک و از سبک مدرن متفاوت است. کابینت ممبران به گونه ای ساخته میشوند که فضای فراوان، و ویترین و قفسه های بسیاری دارد و جای بیشتری نسبت به سبک مدرن دارد. کابینت مدرن اکثرا مات ساخته میشود و مانند سبک مدرن سطحی شفاف و براق ندارد. کابینت مدرن انواع و اقسام رنگ را شامل میشود و شما از هر رنگی که بخواهید میتوانید استفاده کنید و این یکی از دلایلی است که کابینت ممبران جذابیت بی نظیری به آشپز خانه ها میدهد. اما باید دانست که کابینت ممبران برای نصب به فضای زیاد و سقف بلند نیاز مند است پس برای فضاهای بزرگ و آشپز خانه های با فضای بیشتر مناسب تر است.

کابینت ممبران کلاسیک

این طرح از کابینت ممبران جزییات و تزیینات بیشتری نسبت به دیگر طرح ها دارد. همه چیز به سلیقه ی شما بر میگردد اگر آشپزخانه‌ های کلاسیک و کلا سبک کلاسیک با سلیقه ی شما همخوانی بیشتری دارد طرح کابینت کلاسیک ممبران می‌ تواند برای شما مناسب باشد. به یاد داشته باشید که شما میتوانید هر طرح کلاسیک دلخواه و مطابق با سلیقه ی خود را انتخاب و سفارش دهید تا بر درب و دیواره های کابینت شما طرح شود. در سبک کلاسیک بیشتر از رنگ‌های گرمی همچون استخوانی، قهوه‌ای، کاراملی و حتی رنگ‌های متفاوت تری همچون طوسی استفاده میشود و حتی از چوب و یا طرح چوب نیز استفاده میشود ولی از بهترین رنگ ها در سبک کلاسیک رنگ سیاه است چرا که فضای محکم و استواری میسازد که دقیقآ درخوره این سبک میباشد.

کابینت ممبران مدرن

اگر سلیقه ی شما به گونه ای است که با طرح های ساده و شیک بیشتر ارتباط برقرار میکنید و کارایی کابینت ها برای شما مهم تر است پس کابینت ممبران ساده برای شما مناسب تر است. اسن طرح در همان سبک مدرن است و ویژگی های همان سبک را دارد کابینت ممبران ساده از بهترین طرح های سبک مدرن است چرا که روکش بهتر از دیگر طرح ها چسبانده شده و یکپارچه است و رطوبت در آن نفوذ نمیکند. در این طرح تزیینات را به حداقل باید رساند و سادگی جلوه ی زیباتری به آشپزخانه میدهد. در عوض می توان روی جزئیات کار کرد جزئیات اهمیت زیادی در این سبک دارند. کابینت های ممبران براق هم درهمین سبک مدرن هستند و روکشی زخیم تر داشته و به کابینت های گلاس شباهت دارند اما دیرتر خط برمیدارند و دووام بیشتری دارند.

رنگ سیاه و سفید کابینت ممبران

دقت داشته باشید که اگر دارید برای فضای آشپزخانه ی یک آشپزخانه ی کوچک خرید میکنید پیشنهاد ما به شما سبکی ساده و شیک است مانند سبک مدرن و رنگی روشن مانند رنگ سفید میتواند به بزرگتر به نظر رسیدن این فضای آشپزخانه کمک بزرگی بکند. همچنین رنگ سفید در کابینت ممبران به بهتر به نظر رسیدن طرح ها و حکاکی ها نیز کمک بزرگی میکند. رنگ سیاه از طرفی برای انتخاب کابینت ممبران فضایی محکم را می سازد و باعث میشود که دیگر جزییات آشپز خانه بیشتر به نظر برسد. این رنگ باعث کوچک به نظر رسیدن فضا میشود و برای آشپز خانه های بزرگ مناسب تر است. همچنین جو رنگ سیاه جوی سنگین است که طرح های کابینت ممبران است سنگینی را از بین میبرد و انتخابی مناسب است.

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران قهوه ای روشن

کابینت های ممبران در واقع کابینتهایی هستند که در ساخت آنها از ورقه هایی موسوم به ممبران استفاده شده است. این ورقه های دارای روکشی از یک غشاء نازک هستند که از جنس پی وی سی می باشد. این لایه های نازک می توانند روی ورق های چوبی ، ام دی اف و یا حتی نئوپان کشیده شوند. نحوه قرار گیری این لایه های نازک هم به این صورت است که روی صفحه مورد نظر مواد رزینی مالیده می شود و سپس این لایه های نازک روی آن وکیوم می شوند. به همین دلیل است که گاهی این کابینت ها را وکیوم نیز می نامند.

کشیده شدن این لایه علاوه بر زیبایی، سبب مقاومت صفحات در برابر آب و خش و دیگر موارد نیز میشود. رنگ بندی این لایه متنوع میباشد.

مرسوم است که قبل از کشیدن این لایه روی صفحه، برروی صفحه ابتدا با دستگاه سی ان سی نقش و نگار (مثلا ابزار دور) نگاشته، و سپس روکش پی وی سی را وکیوم میکنند.

کابینت ممبران سفید طلایی

کابینت ممبران سفید صدفی

بهترین رنگ کابینت ممبران

کابینت ممبران متری چند؟

معایب کابینت ممبران

لیست قیمت کابینت ممبران ؟