تاریخچه کابینت چوبی

در ابتدای پیدایش کابینت های خانه ها اکثرا کابینت چوبی بودند و فضای خانه ها کاملا چوبی بود و کابینت ها هم از چوب ساخته میشدند. پس از مدتی این چوب ها دارای طرح هایی شدند و در واقع طرح و شکل هایی بر روی آنان پیاده سازی شد که اکثر آنان را با نام دکور کلاسیک میشناسیم پس در واقع میتوان گفت که با توجه به پیدایش اولین کابینت ها و معنای کلمه ی کلاسیک میتوان ترکیب بسیار زیبایی از این دو در آورد و کابینت چوبی کلاسیک طرحی بی نظیر است. اما با صاف کردن و یک تکه کردن چوب نیز میتوان طرحی فوق العاده زیبا در سبک مدرن به دست آورد که شما حتی با تصور آن نیز از خود بی خود میشوید. متریال چوب به گونه ای است که در هر سبکی که از آن استفاده شود بهترین نتیجه را خواهد داشت.

نکاتی در رابطه با کابینت چوبی

کابینت های چوبی همانطور که گفته شد اصلی ترین متریال سبک کلاسیک است ولی با پیشرفت علم صنعت این متریال دیگر تنها برای سبک کلاسیک نمیباشد و برای سبک مدرن نیز مناسب است به این صورت که شما میتوانید هر رنگ دلخواه با هر گونه جزییات مناسب و مطابق با دکور داخلی منزل خود را سفارش دهید. خود چوب انواع مختلفی دارد به طور مثال چوب گردو که برای سبک مدرن و لوکس بسیار جذاب و مناسب است و کمی تیره رنگ است. قیمت کابینت های طرح چوب با خود چوب بسیار متفاوت است.

مدل کابینت چوبی با روکش

در این مدل بخش های قابل رویت از MDF با روکش چوب استفاده میشود و قیمت کابینت روکش چوب از مدل های MDF و هایگلاس و ممبران گرانتر است اما از کابینت های چوبی ارزان تر است. از این مدل کابینت با روکش چوب بیشتر در دکوراسیون کلاسیک استفاده میشود. پرطرفدارترین نوع روکش چوب از جنس بلوط و ملچ میتوان نام برد. چوب که از متریال های محبوب است گران قیمت نیز میباشد اما حس تازگی و طراوت را به منزل شما میبخشد. این کابینت در واقع با مغز MDF است که دارای طرح چوبی میباشد و روی آن روکشی از جنس چوب چسبانده و پرس میشود.

انواع طرح های کابینت چوبی

شما باید با توجه به دیزاین آشپزخانه خود و همچنین سلیقه شخصی تان، یکی از انواع طرح های کابینت را انتخاب نمایید. انواع طرح های کابینت شامل کابینت های MDF، چوبی، گلاس و غیره میباشد. کابینت چوبی یکی از محبوب ترین طرح های کابینت برای آشپز خانه شما میباشد و در انواع سبک مدرن و کلاسیک تولید میشوند. کابینت های چوبی از بافت های ساده و پیچیده چوب تهیه میشوند و اگر میخواهید فضایی متفاوت و زیبا در درون آشپزخانه خود ایجاد نمایید، کابینت های چوبی برای شما ایده آل هستند. همچنین اگر میخواهید که دکوراسیون آشپزخانه تان مدرن و لوکس باشد ما به شما کابینت های جنس چوب و به رنگ چوب گردو را پیشنهاد میدهیم.

کابینت چوبی با طراحی مدرن و کلاسیک

کابینتهای چوبی از زمان های قدیم تا به حال مورد توجه طراحان داخلی و البته خانواده ها بوده است و توجه بسیاری را به سمت خود جلب نموده است. این کابینت ها بافت و طراحی متفاوت و ویژه ای دارند. مدل این کابینت های چوبی در دو مدل پر طرفدار کلاسیک و مدرن تولید میشوند. در کابینت های چوبی با طرح مدرن از رنگ های بی نظیر و خاصی بهره برده میشود به نحوی که این طرح از کابینت های مدرن و امروزی باعث ایجاد فضایی خاص و ایده آل در آشپز خانه شما میشوند. در سال های قبل بیشتر طرح محبوب افراد برای دیزاین آشپزخانه، کابینت با رنگ قهوه ای روشن و یا تیره بود. اما این روزها با تولید انواع رنگ های کابینت شما میتوانید از هر رنگ دلخواهی استفاده نمایید همچنین به این نکته توجه کنید که رنگ کابینت های شما بستگی زیادی به رنگ های به کار برده شده در دکوراسیون شما دارد.

مزایای کابینت با روکش چوب

کابینت روکش چوب یکی از بهترین انواع کابینت در بازار است. این کابینت در کنار زیبایی خاص خود، از مقاومت و استحکام زیادی برخوردار است. این کابینت مقاومت زیادی در برابر آب و رطوبت دارد و این موضوع به دلیل استفاده از رنگ های پلی استر و پلی اورتان میباشد. اما اگر در این روکش های نام برده، خراشیدگی ایجاد شود آب در آن نفوذ میکند و متاسفانه باعث فرسودگی کابینت ما میشود. کابینتهای چوبی را میشود از موارد خاص و سنتی برای کابینت آشپز خانه به شمار آورد. معمولا مدل کابینت چوبی برای طرح های کلاسیک مناسب است و اما برای کابینت مدرن نیز کارایی دارد.

انتخاب رنگ کابینت

از وسایل مهم و پرکاربرد در آشپزخانه ها کابینت ها هستند و با طرح و رنگ آن ها نوع دکوراسیون آشپزخانه تعیین میشود همچنین این وسیله های پرکاربرد همه فضای دیوار یا بخشی از فضای دیوار آشپزخانه را اشغال میکند. در گذشته رنگ قهوه ای برای کابینت های چوبی بیشتر استفاده میشد. اما امروزه به دلیل کوچکتر شدن فضای آشپزخانه ها طرح کابینت کلاسیک رنگ طوسی به همراه سنگ سفید طراحی شده است. از ترکیب سفید با رنگ های خنثی از جمله طوسی چشم نوازی محیط دو چندان میشود. همچنین کابینت های چوبی برای آشپزخانه میتواند متریالی سنتی و خاص باشد. برای انتخاب رنگ کابینت ها توجه کافی داشته باشید که برای ست شدن با دکوراسیون فضای آشپزخانه و حتی کاغذ دیواری مورد استفاده مناسب باشد.