کلاسیک قبل از کابینت

قبل از اینکه بخواهیم کابینت کلاسیک را بررسی کنیم ابتدا باید دانست که سبک کلاسیک چیست و مبدا آن کجاست؟ سبک کلاسیک یک جنبش هنری مربوط به قرن هفدهم در اروپا می باشد که ابتدای آن به یونان و روم باستان می رسد. کلاسیک در لغت به معنای درجه اول بوده و برای نویسندگانی استفاده میشد که نوشته های آنان در کلاس درس تدریس می شده است و به طور کلی اثر کلاسیک اثری است که اکثریت مردم آن را قبول داشته و از آن به عنوان یک اثر نمونه استفاده میکنند. آثار کلاسیک در همه ی رشته های هنری همچون دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه نیز وجود داشته و یاد آوره احساسات نوستالژیک برای ماست. برای همین احساسات است که خیلی از ما ها از آثار کلاسیک استفاده می کنیم. کابینت کلاسیک، دنباله ای از هنر طراحی داخلی کلاسیک بوده و ویژگی اصلی هنر کلاسیک یعنی نوستالژی بودن را در خود دارد.

کابینت های کلاسیک آشپز خانه

خیلی وقت است که دکوراسیون کلاسیک ، یکی از محبوب ترین و متنوع ترین انواع طرح های دکور محسوب میشود . دکوراسیون کلاسیک در خود احساس دارد و این حس حسی ماننده وقار و متانت را به دکور آشپز خانه میدهد و مورده علاقه ی هر بانوی خوش سلیقه است. در چیدمان کلاسیک کابینت ها جایگاه خاصی دارند چرا که ملاک اصلی دکور آشپز خانه کابینت آن است، کابینت آشپز خانه کلاسیک عموما به رنگ های تیره انتخاب می شوند ، و حس قدرت و محکم بودن را دارند به طوری که فضای داخلی را جلوه ی بسیار متفاوتی میبخشند. نما ای باوقار همچون بانویی که این مدل را برگزیده است. سلیقه ی هر شخص نمایانگر بخشی از شخصیت اوست پس پیشنهاد میشود توجه خاصی به انتخاب طرح مورده علاقه ی خود بکنید. مدل ‌های کلاسیک نوستالژی داستان های قدیمی در آشپزخانه های شیک قدیمی را بیان میکنند که بانو های زیبارو در آن ها مشغول به آشپزی بودند.

معرفی کابینت سبک کلاسیک

کابینت یکی از مهم ترین بخش قلب یک خانه است که همان آشپز خانه است. چرا که بخش اصلی دکوراسیون خانه را کاغذ دیواری و بخش اصلی دکوراسیون آشپزخانه را کابینت مشخص میکند.
کابینت در سبک و طرح های مختلفی مطرح می شوند. سبکی که از زیبایی زیادی برخوردار است سبک کابینت کلاسیک است. سبک کابینت کلاسیک یادآور نوستالژی های شما می باشند و فضایی گرم ایجاد میکنند. سبک کابینت کلاسیک دارای طرح زیاد و کمی شلوغ است و کابینت ها نسبت به هم قرینه اند. کابینت کلاسیک معمولا برای آشپزخانه های بزرگ مناسب تر است.

چگونگی طرح های کابینت کلاسیک

طرح کلاسیک در کابینت طرحی ساده نیست و معمولا دارای طرح های بسیار است. برای مثال پاخور، تاج و یا درب های دارای فرورفتگی یا برون رفتگی و درب هایی که سطح منحنی شکلی دارند از ویژگی های طرح های کلاسیک کابینت است. این کابینت جزییاتی مثل تاج دارد که در کابینت های مدرن از آن ها استفاده نمیشود. همچنین کابینت منبت کاری شده و قاب های متنوع از دیگر مشخصات کابینت های کلاسیک است. بعلاوه باید دانست که طرح کابینت کلاسیک از دیگر طرح ها قیمت نسبتا بالاتری دار د چرا که نقش و نگار های زیادی را دارست.
در کابینت های کلاسیک آشپزخانه عموما بوفه هایی با درب شیشه ای وجود دارد که به منظوره قرار دادن اجزای دکوری در آن تعبیه شده است. این ویژگی برای دکوراسیون کلاسیک بسیار کاربردی بوده و زیبایی را دو چندان می کند

کابینت کلاسیک چوبی

یکی از مهمترین ویژگی های کابینت کلاسیک قرینه بودنه آن ها است یعنی طرح ها به طوری است که آینه ی هر آنچه که هست در سمت دیگر نیز قرار دارد. اکثرا کابینت های کلاسیک چوبی یا دارای طرح چوب هستند که یاد آوره نوستالژی بودن این طرح می باشند، دارای بوفه با درب شیشه ای می باشند که همانطور که اشاره شد کاربرد زیادی در دکور دارد. دارای طرح های منبت کاری شده و کمی شلوغ اند و معمولا برای آشپزخانه های بزرگ کاربری تر اند. کابینت کلاسیک جدید اکثرا از رنگ های سفید، کرمی و میتوان گفت رنگ های سنگین بهره گیری می‌کنند.

ویژگی کابینت های کلاسیک

کابینت کلاسیک چوبی مخصوصا به همراه نقش و نگار، در صورتی که به سبک کلاسیک نیز علاقمند نباشید باز برای شما جذابیت خاص خود را دارد. این نوع کابینت با جنس چوب همیشه گزینه پرطرفدار و زیبا برای کابینت هستند. با این تفاصیر که با وجود اینکه در اکثره آشپز خانه ها موجود هستند، اما تکراری هنوز نشده اند و نمی شوند و همچنین دادای استحکام بالایی نیز می باشند. اما مسﺋله ای که این کابینت ها دارند قیمت بالای آن ها است به این صورت که متاسفانه قابل استفاده برای منازل همه افراد نمی باشد. اگر آشپز خانه شما نیز بزرگ باشد، به دلیل متراژ بالای این نوع کابینت ، قیمت نیز بالاتر می رود. اما اگر خوشبختانه شما از نظر مالی مسﺋله ای ندارید، حتما برای کابینت آشپز خانه خود به این کابینت چوبی فکر کنید و در دکوراسیون زیبای منزلتان از آن ها بهره ببرید. می توانید در دیزاین آشپز خانه خود از رنگ های سفید، طلایی و طوسی استفاده نمایید. که این ترکیب رنگ های روشن، آشپز خانه کوچک شما را بزرگتر جلوه می دهد و فضای آن را دلباز می کند.

طراحی و اصالت کابینت های کلاسیک

1) صفحه روی کابینت ها باید حتما از کورین یا کوارتز تهیه شود زیرا باید توان اجرای سرستون بر روی ستون ها در کورین وجود داشته باشد.
2) در این مدل باید از کمد های بلند در جهت زیبایی بیشتر استفاده نماییم.
3) در های جکدار اصلا در این کابینت ها کارایی ندارد.
4) هود نیز باید در این سبک از کابینت ها مخفی تعبیه شود.
5) دستگیره ها نیز باید در سبک کلاسیک انتخاب و استفاده شوند.
6) در کنار هود و کانتر از ستون و سرستون های مناسب فضا استفاده نمایید.
7) در صورتی که فضای خانه و آشپز خانه شما بزرگ است حتما قرینگی را رعایت و ایجاد کنید.